banner38

Künye

MEHMET AKYOL'UN BİYOGRAFİSİNE FOTOĞRAFLARDAN SONRA YER VERİLDİ 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                         

 

 

 

 

 

 

 

                         MEHMET AKYOL

                  Kızılcahamam'ın Yukarıkese köyünde doğdu. Gazeteciliğe Adalet Gazetesinde 1970 yılında düzeltmen olarak başladı, daha sonra Barış, Sözcü, Meydan, Vakit, Anayurt gazeteleri başta olmak üzere birçok gazete ve derginin Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bilahare bazı televizyonlarda moderatörlüğünü yaptığı çeşitli programlara imza attı.

     Daha sonra, Yeni Şafak Gazetesi’nde “ Kulis Arkası Notları ve Anadolu İzlenimleri ” başlıkları altında köşe yazarlığı yaptı.

       Bir süre Anadolu Basın Birliği Genel Sekreterliği görevinde bulundu, Basın Yayın Genel Müdürlüğü Seçici Kurul Başkanlığı, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Basın Sözcülüğü yaptı.

    Uzun yıllar TBMM'de parlamento muhabirliği yaptı ve hali hazırda TBMM serbest basın kartı hamili olarak çalışmalarını sürdürüyor.

         Ayrıca Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen SÜREKLİ BASIN kartı hamili. 

                           

Kırk beş yıla yakın bir zaman içinde geçirdiği siyasi ve gazetecilik yıllarındaki gözlemlerini, Özallı yılları ihtiva eden   “ BENİ ÇOK ARARSINIZ ” adlı kitabı,   “ Siyaset Çayırının Peşrevcileri ” ve  " Mahalli İdarelerde Reform Hareketleri " adlı kitapları ile kamuoyuna sundu. Her üç kitap da piyasada ciddi manada okuyucu buldu ve Akçağ Kitabevi tarafından basılıp dağıtımı yapılan kitaplardan 495 sayfalık  “ Beni Çok Ararsınız ”     3. Baskısını yaparken, “ Siyaset Çayırının Peşrevcileri ” ikinci baskısını yaptı.   SON OLARAK, Dördüncü kitabı olarak " Türk Tarihinde Gizli Kalmış Gerçekler ve  Çıtaklar kitabını yayınladı.   

                                         

                                ***

    Anavatan Partisi'nin kurulmasıyla birlikte iki dönem (10 yıl) Ankara İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. Bu yıllarda en aktif rol aldığı kurumlar arasında    “ Kamu Yararına faaliyet gösteren Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Birliği Genel Başkanlığı ” oldu. ( 9 yıl )

      1994 seçimlerinde Anavatan Partisi'nden milletvekilliğine aday olup listede yerini aldı ama seçilemedi.

      ANAP döneminde Ankara İl Genel Meclisinde Grup Başkan Vekilliği, Meclis Başkan Vekilliği, Bütçe Komisyonu Başkanlığı, Milli Eğitim Komisyonu Başkanlığı yaptı.

                      ÖZALLI YILLAR

       Siyasi hayatının bir bölümünü Rahmetli Turgut Özal'ın başbakanlık döneminin son günleri ile Cumhurbaşkanlığı sürelerinde yanında geçirdi. Bu bağlamda Cumhurbaşkanlığı Köşkünde özel toplantılar ve organizasyonlar yaptı.

     Özal'ın birçok yurtdışı ve yurtiçi gezilerine katıldı. Vefatından önce rahmetli Özal'ın kurmayı planladığı parti ile ilgili olarak istişare ettiği ve özel çalışmalar yaptığı isimler arasında yer aldı. Kısa bir süre (Mesut Yılmaz'ın ANAP Genel Başkanlığı, Mehmet Keçeciler 'in Teşkilat Başkanı olduğu dönemde ) Teşkilat İşleri Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu

                 AK PARTİ’DEN DE SEÇİLDİ

          2004 yerel seçimlerinde yeniden AK Parti'den Ankara İl Genel Meclisi üyesi seçildi. Bu görevi esnasında Meclis Başkanlığı, Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı, Bütçe Komisyonu Başkanlığı,  Hukuk Komisyonu Başkanlığı, AR-GE Komisyonu Başkanlığı yaptı.

   HALİ HAZIRDA YAYIN HAYATINI SÜRDÜRDÜĞÜ MEDYA KURULUŞLARI

         Mehmet Akyol bu günlerde Başkent Ankara Medya Grup'a bağlı olarak, www.ankarameclisihaberleri.comwww.baskentlilerhaber.com, www.turkiyeanadoluhaber.com  Haber Merkezleri ve Haber sitelerinin sahibi ve Genel Yayın Müdürlüğünü yapmaktadır. Ayrıca, Birleşik Haber Ajansı Grubu, Ankara Meclisi Haberleri Grubu, Başkentliler Haber Grubu, Kulis Sonu Notları , Başkent Anadolu Platformu Haberleri Grubu'nun sahibi. 

    Bununla birlikte Başkentliler Haber ANKARA Gazetesi'ni ve HASLET  Dergisi’ni uzun yıllar yayınladıktan sonra, son yıllardaki ekonomik nedenlerle yayın hayatlarına ara verdi.

     SİVİL TOPLUK KURULUŞLARININ ÖNEMLİ İSMİ

     Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Birliğinin Kurucu Genel Başkanı, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) 'un kurucusu olup uzun yıllar Genel Başkanlıklarını yaptı. Hali hazırda BAŞKON'un Onursal Başkanı ve Ankara Meclisi Derneği'nin ve Başkent Anadolu Platformu'nun Genel Başkanlığını yürütüyor.

    ANKARA MECLİSİ DERNEĞİ 4 hedef üzerine kurulmuştur 1- Okumak-okutmak, okutmayı yaygınlaştırmak 2-Çalışmak, 3- Üretim ve Verimliliği arttırmak, 4-Anadolu Düşüncesinin önemini kamuoyu ile paylaşmak ve Anadolu insanının hasletinin öneminin kavranmasını sağlamak.

 Bu bağlamda bilimsel toplantılar, yatırıma, verimliliğe yönelik organizasyonlar ve çalışmalar yapmakta olup yakın bir zaman içinde Ankara ve Anadolu’da hayırlı birçok yatırım olacağına inandığımız projelerin yapılmasına önayak olmakta ve bu vesile ile başta

Prof.Dr. Ali Akmaz'ın Başkanlığını yaptığı  TARIM AKADEMİSİ. OKUMAK üzerine geliştirilen ( Okuma Alışkanlığını Yaygınlaştırma Projesi ),   Şehirden Köye Dönüş Projesi, Üretim ve Verimliliğin arttırılması projeleri üzerinde çalışmalar yapan ve bu projeleri hazırlayıp sunan kuruluştur.

     ANKARA MECLİSİANADOLU BİRLİĞİ 17 Sivil Toplum Kuruluşunun bir araya gelmesi ile kurulmuş bir teşkilattır.

         Mehmet Akyol’a ulaşmak için  0530 464 63 77 – Whapsapp Tel: 0532 169 63 77   e-mail: [email protected] ,   [email protected] [email protected]        

HABER SİTELERİ:  www.ankarameclisihaberleri.com, www.baskentlilerhaber.com, www.turkiyeanadoluhaber.com.

FECOBOOK HABER GRUPLARI :  1-Birleşik Haber Ajansı Grubu,   2-  Ankara Meclisi Haberleri Grubu, 3- Kulisarkası notları