banner39

YOZGATLILAR LÜTFULLAH KAYALAR’LA BİR BAŞKA ÖZEL

* Ankara’da yoğun bir Yozgatlılar ın olduğunu biliyordum, Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platform’u saflarında yer aldıktan sonra bunu daha iyi öğrenme imkanı buldum.  

30 Mart 2023 11:22
YOZGATLILAR LÜTFULLAH KAYALAR’LA BİR BAŞKA ÖZEL

* Çünkü bu teşkilat bünyesinde çok sayıda Anadolu illerinden gelip Ankara şehrinde söz sahibi olmuş illerin vatandaşları var, Anadolulular var, onlara Başkentli diyorum, ben de bir Kırşehirli olarak Başkentli olmanın bünyesind 19 sivil toplum kuruluşunu toplayarak faaliyetlerini sürdüren Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu'nun bir mensubu olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum.

     Önceki hafta Yozgatlıların iftar yemeği vardı, Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu Genel Başkanı Mehmet Akyol’un özel olarak davetli olduğu platformun Genel Koordinatörü (Fuat Turgut ben ) Genel Başkan Vekili Köksal Ünlü , Genel Başkan Yardımcılarından Rıfat Çakir ve Genel Sekreter Bilal Bütün, Sanayi ve Ticaret Kurulu Başkanımız Zeki Şahin ile birlikte Yozgat Yenifakılı ilçesi ve köyleri dernek başkanı Ramazan İler’in davetine katıldık.

İftar yemeğinin ev sahibi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar yardımcıları ve çok sayıda davetlinin katıldığı iftar yemeği davetine Maliye Bakanlığı, Tarım Orman Köyişleri Bakanlığı yapan ANAP’ın Ankara il kurucularından, uzun bir süre milletvekilliği yapan, Lutfullah Kayalar da katıldı.

Lütfullah Kayalar’ın salona girmesi ile birlikte salonda bir hareketlilik yaşanmaya başlandı. Yozgatlıların her zaman baştacı yaptıkları bakanın konuşması için kürsüye davet edilmesi ile birlikte tansiyon iyice yükseldi ve salonda bulunan bütün katılımcılar büyük bir heyecan ve mutlulukla Yozgatlıların gelmiş geçmiş en önemli lideri konumundaki Kayalar’ın konuşmasını büyük bir sessizlik içinde zevkle dinlediler.

Bakan Kayalar karizmatik hali ve kürsü hakimiyetinin yanında bir de Yozgat ve Yozgatlılar ile ilgili söylemleri dinleyenlerin “ Lütfullah Kayalar ile Yozgatlılar bir başka özel “ değerlendirmesini yapmalarına neden oldu.

Yozgat’ın ilçelerini ve 600 sayısındaki köylerinden söz eden Kayalar özet olarak şunları söyledi:

“ Tam 20 sene siyaset yaptım, bu süre zarfında Yozgatlı hemşerilerimden şahsıma münhasır hiçbir zaman ferdi olarak bir talebim olmadı, ayrıca Yozgatlıların başını yere eğdirmedim, siyaset zor iştir, ben zorlukları siz değerli hemşerilerimle birlikte bertaraf etmesini bildik, şu gerçeği kabul etmek durumundayız ki Yozgatlılar Anadolu’nun özünü oluşturmaktadır ve bu nedenle de benim gönlümde ayrı bir özellik ve güzelliğe sahiptir.”

    Sayın Lütfullah Kayalar’ın, Genel Başkanımız Mehmet Akyol'a hitaben " Sivil Toplum Örgütlerinin duayeni ve arkadaşım Mehmet Akyol " diyerek söz etmesi ile birlikte salondan gelen alkış üzerine hem gururlandık hem de onura olduk; gerçekten de Yozgatlılar sayın Lütfullah Kayalar’la bir başka özel, bir başka güzel.

Başta Genel Başkanımız Mehmet Akyol olmak üzere bizlere yüksek ilgi ve alaka gösteren sayın Bakanımıza, Belediye Başkanımıza ve Dernek Başkanımıza çok teşekkür ederiz. İftar yemeğine emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ederiz.

HABER/YORUM: FUAT TURGUT (Dil Üstadı ) Ankara Meclisi Başket Anadolu Platformu Genel Koordinatörü

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.