banner38

Fuat Turgut: ” BÖYLESİNE ZİRVE İSMİN BİR ARAYA GELMESİ TÜRKİYE İÇİN UMUT OLMUŞTUR “

* Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu Genel Koordinatörü Fuat Turgut toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, “Böylesine çeşitlilik arz eden zirvedeki isimleri bir araya getirebilmek her kuruluşun yapabileceği bir olgu değildir “ dedi. 

17 Mart 2023 10:19
Fuat Turgut:   ”  BÖYLESİNE  ZİRVE İSMİN BİR ARAYA GELMESİ TÜRKİYE İÇİN UMUT OLMUŞTUR  “

Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu’nun zirve isimleri Ankara Büyükşehir Belediyesi grup toplantı salonunda Başkent Ankara Dernekler Federasyonu’nun ev sahipliğinde Genel Başkan Mehmet AKYOL Başkanlığında bir araya gelerek ülkemizin geleceğine imza atacak bir toplantı gerçekleştirdi.

    Toplantı ile ilgili olarak bir açıklama yapan Fuat Turgut şunları söyledi:

“Birçok farklı siyasi düşüncede ve farklı hayat görüşünde insanı belki yılların sağlayacağı bir birikimle bir araya getirebilirsiniz, ancak böylesine elekten geçmiş, kalite üstünlüğü olan aidiyet sahibi her biri birbirinden farklı, gönüllü, istekli ve heyecanlı grubu bir araya getirmek bu toplantıyı emsalsiz kılan asıl durumdur .” dedi.

               Toplantıya her kesim ve her siyasi kuruluştan temsilcilerin bulunması ayrı bir özellik teşkil ettiğini söyleyen Fuat Turgut devamla şunları söyledi:

“ Katılımcılar arasında İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Bayındırlık Bakanlığı, TBMM Başkan Vekilliği, AK Parti kurucu üyeliği, CHP Genel Başkan Yardımcılığı, Fazilet Partisi kurucu üyeliği, ANAP Kurucular Kurulu Üyeliği, Türkün atası Doğu Türkistan Cumhuriyeti Sürgün Hükümeti Başbakanı ve Turan Teşkilatı Konfederasyonu Genel Başkanı, Atatürkçü Düşünce Derneği kurucu Genel Başkanlığı, Doğru Yol Partisi Milletvekilliği, Ankara İl Genel Meclisi Başkanlığı, Türkiye İl Genel Meclisi Başkanlığı, Valilik döneminde İdareciler Birliği Başkanlığı, diğer bir çok partinin üst düzey yönetimlerinde görev alan,

Ulusal ve Uluslararası onlarca ödül alan, yüzlerce literatüre kitap kazandıran ilim-İrfan sahibi, onlarca akademisyenine kadar zirve ismi birlikte hareket edecek motivasyona ulaştırmak gerçekten muazzam bir başarıdır...

Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu Genel Başkanı Siyaset Bilimcisi Gazeteci Yazar Mehmet Akyol tam da böyle imkansız bir işe imza atmış durumda. Bu kadar çok siyasi, felsefi, sosyolojik ve ekonomik kutuplaşmanın olduğu bir dünya düzeninde bunu sağlayabilen bir platform sadece Türkiye’ye değil Dünya’ya umut olacaktır. İnsanların, suya , barınmaya ve güvenliğini sağlamaya muhtaç yaşar hale geldiler. Ülkemizde ise Büyükşehir Belediye Yasası ile köyler yok edildi, mezralar ve tarım alanlarına yapılaşmalar başladı ve isimleri bile kaldırılarak sözüm ona Kırsal mahalle yaptılar.

Rant düzeninin tetikleyicisi haline gelen bu durum ayrıca demografik olarak da bizleri bir felakete taşıyor. İşte o felaketlerin bir kısmını da maalesef bugün ülkemizde de büyük bir coğrafi bölümünde yaşıyoruz. Devlet Planlama Teşkilatı gibi devletin planlayıcı bürokratik sistemini ortadan kaldırarak plansız kentler, yaşam alanları oluşturulmak kaydıyla gene bu önemli ve geleneksel kurumlarımız ranta kurban edilmiştir. Kaldı ki bu kurum örneklerden sadece bir tanesidir.

Doğru enerji kaynaklarına yönelmeyerek ve hatta bir çok maden alanımızı yabancı işletmelerin inisiyatiflerine teslim ederek tonlarca gönderdiğimiz işlenmemiş bu kaynaklardan elde edilen ürünleri daha fazla maliyete geri satın almak zorunda kalıyor ki bu durum dışa bağımlılığımızı fazlasıyla artırıyor.

Eğitim-Öğretim faaliyetlerinde ise üretim hedefli ve Milli bir kazanım temelli eğitim Sürecine ihtiyacımızın bulunduğu kesindir. Bununla ilgili ise hafızamız da oldukça yeterli bilgi ve birikime sahiptir. Bugün imrenerek seyrettiğimiz eğitim modellerinin en iyi örneklerinden Köy Enstitülerinin kuruluş prensiplerini kabul ederek bu yönde çalışmalar yapmalıyız.

Ankara başkentimizdir ve bu çok değerli, çok önemli bir simgeden çok güvenlik, ekonomik,stratejik temelli bir büyük akıl ürünüdür. O nedenle başkentimize sahip çıkmalı ve İstanbul’a taşınma sürecini durdurmalıyız. İşte tam da bu nedenle yukarıda belirttiğim konular ve daha burada yazamadığım birçok projenin de gerçekleştirilmesi adına; Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu bünyesinde ,

" MİLLİ İRADE REFORM HAREKETİ " adlı bir sosyal kuruluşun faaliyete geçirilmesi kararlaştırıldı.”

TÜRK PARLAMENTERLER BİRLİĞİ ONURSAL BAŞKANI HASAN KORKMAZCAN 'da  bir konuşma yaparak şunları söyledi: " Öncelikle ifade etmek isterim ki, her zaman olduğu gibi yine müstesna bir toplantı oldu. Emeği geçen tüm arkadaşları tebrik ederim.
Ankara geçen yüzyılda Kuvayı Milliye ruhuyla mazlum milletlere direnç gücü aşılamıştı.
Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da Ankara insanlık değerlerinin emperyalizme karşı savunulmasında öncü olacaktır.
Dünya Türklüğü,binlerce yıllık milli  birikimimizle Yeni Dünya Mimarisine Ankara İlhamıyla katkı sağlayacaktır.
Bu anlamlı süreçte Platformun hazırladığı projeleri hızlıca hayata geçirmeliyiz.
Özellikle Anil Çeçen Hocamizın   Ulus İlçesi kurulması önerisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının hatırasını Başkent Ankarada geleceğe taşıma da önemli bir adımdır.
Kanun teklifini TBMM ye ulaştırmak için tüm parlamenter üyelerimizi göreve çağırabiliriz.
Değişim temposunun çok hızlandığı günümüzde somut  hedeflere yönelmek sonuç almanın ilk şartı olmuştur.
Tarımdan şehirleşmeye,eğitimden kültüre projeler geliştiren uzmanlarımıza  teşekkür ediyorum."

ÖZEL NOT : Bu arada Türkün Atası Doğu Türkistan Cumhuriyeti Sürgün Hükümeti Başbakanı ve Turan Teşkilatı Konfederasyonu Genel Başkanı Erkin Sabit toplantıda yaptığı konuşmadan sonra Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu Genel Başkanı Mehmet Akyol’a ( Konfederasyona bağlı tüm teşkilatların bilgisi dahilinde ) Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevini tevdi ederek bir berat plaketi verdi.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.