banner33

VATANDAŞLARIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUZ !..

“ HAKKINIZI ARAMANIN ŞİMDİ TAM ZAMANI !..“ 

13 Mart 2023 06:22
VATANDAŞLARIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUZ !..

 * TOPLUMUMUZA BÜYÜK ZARARLAR VEREN, DÜZENİMİZİ BOZAN AŞAĞIDAKİ KONULARIN ISLAH EDİLMESİNİ SAĞLAMAK İÇİN LÜTFEN EL ELE VERİP HAREKETE GEÇELİM.

* HDP ilişkileri bazı kesim tarafından abesle iştigal olarak değerlendirilmektedir ki doğrudur, oysa HDP’den ve hatta PKK’dan farkı olmayan Kürtçü HÜDA PAR’ın AK Parti ile ittifak yapmasını mantığım kabul etmiyor. Bilinmelidir ki HÜDA PAR Hizbullah’ın ana karargahıdır.

* İliğimizi kemiğimizi kurutan israf ve aşırı masraftan kaçınılmaz, AK Parti teşkilatlarındaki “ halktan uzaklaşma “ sorunu çözülmez, özellikle Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun getirdiği yozlaşmanın kaldırılması ve yasanın iptali yönünde girişim yapılmazsa AK Parti’nin kaybetmesi kaçınılmaz hale gelir ki bu konuda parti tabanındaki teşkilat mensupları üst yöneticilerini mutlaka uyarmalı.

Genel manada konuyu örnekler vererek biraz daha açacak olursak;

1- AK PARTİ öncelikle ülkemizi felakete götüren unsurların başında gelen israf ve aşırı masrafın bir daha yapılmayacağına dair halkı ikna etmesi lazım.

2- AK Parti teşkilatlarındaki şımarıklık ve halktan uzak kalma alışkanlığının giderileceğine dair halkımız ikna edilmeli. ( Örneğin Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan gibi vatandaşla yeterli bağı oluşturamayan, hatta partiye yıllarını vermiş teşkilat mensuplarına randevu bile vermeyen hoşgörüsüz, kibirli Ankara İl Başkanı derhal görevden alınmalı ) bu huysuzluktan esinlenen diğer il ve ilçe başkanları ile seçime girilmemelidir.

3- KÖY DEMEK HÜRRİYET DEMEKTİR, Bed bereket demektir; iyi bilinmiş olunsun ki Anadolu İstanbul kafası ile idare edilemeyeceğini herkesin bilmesi lazım.

a- Bu bağlamda Köylerimizi perişan eden, köylülerimizin-çiftçilerimizin moralini bozan tarım-hayvancılığı yek ile yeksan eden BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE YASASI’nın değiştirileceğine dair AK Parti yetkilileri- hassaten sayın cumhurbaşkanımız- söz vermelidir.

b- Köylerin yeniden hürriyetlerine kavuşturulacağına, mahalle ve sonradan uydurukçu bir şekilde hayata geçirilen ‘ Kırsal Mahalle ‘ unvanlarını kaldırılıp yeniden KÖY yapılmalı;

c- Köylülerin asırlar boyu – atalarından miras kalan- ekip biçtikleri (devlet tarafından gasbedilen) arazilerin, bağların-bahçelerin, meraların, göletlerin, suyun, köy odalarının, köy konaklarının ( Yeni bir kanunla ) köylere ve köylülere verilmelidir.

d- Bu arada eskiden bakanlığın adı Tarım Orman Köyişleri Bakanlığı iken KÖY unvanının neden kaldırılıp Tarım Orman Bakanlığı yapıldığı, neden köy adından rahatsız olunduğu sorulmalı ve bakanlığın adının yeniden Tarım Orman Köyişleri Bakanlığı olacağına dair söz alınmalıdır.

e-Seçim bölgelerinde vatandaş hassaten bu konuda politikacılara, propagandaya gelenlere mutlaka hatırlatması lazım çünkü bu yasa ile maalesef;

- Sapı-samanı, patatesi soğanı, eti, sığırı, davarı, buğdayı ve hemen hemen tüm tarım ürünlerini ithal etmek durumunda kaldık-kalıyoruz.

Bu aşamada her şeyi bir tarafa bırakıp üretim ve verimliliğin artırılmasıiçin derhal harekete geçilmeli, küskün durumda olan çiftçi ile toprak barıştırılmalı, hayvancılık yeniden geliştirilmelidir yoksa bu gidişle eti, sütü ve süt ürünlerini pahalı da olsa paramızla bile alamaz noktaya geleceğiz.

f- Büyükşehir Belediye Yasası ile devlet tarafından gasp edilen köylülerin asırlar boyu ekip biçtikleri ata yadigarı araziler Hazine, Milli Emlak ve Belediyelere verilmiş onlar da parsel parsel satıp harçlık yapmışlardır ki bu ucube sistem ortadan kalkmalı, gasp edilen araziler köylülere ve köy tüzel kişiliğine iade edilmelidir.

g- Orman arazilerive hatta ormanlar kırsal alanlarda yaşayan köylülere (ŞARTI OLARAK ) verilmeli, ormanların daha iyi muhafazası ve ağaçların çoğalması sağlanmalı.

h- Siyasi mülahazalarla bu yasanın çıkarılması için çete vâri bir ekip oluşturan Melih Gökçek, Menderes Türel, Nihat Zeybekçi gibilere öncülük yapıp sayın Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan’ı kandıran ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Mehmet Özhaseki hemen ve acilen görevden alınmalı ve bir daha aday yapılmamalıdır.

4- EMEKLİLERİN almış olduğu maaş maalesef asgari ücret kadar bile değil… Çünkü emekliler nasıl olsa AK Parti’ye oy veriyor hesabı güdülmekte… Bu konuda seçimden önce emekli maaşlarının iyileştirilmesi sağlanmalıdır.

5- DEVLET KADEMELERİNDE MAAŞ EŞİTLİĞİ birçok konuda olduğu gibi en bariz şekilde hak ve adaletsizliğin zirvesindedir. Örnek olarak, bir doktor veya hakim-savcı, mühendis, mimar 30 - 40 bin TL alıyor, hele bir de eşi çalışıyorsa o da en az eşi kadar maaş alıyor etti mi bir eve giren 50-60 bin Lira…

….Eeee, bu ülkede asgari ücret 8 bin 500 TL. ortalama olarak emeklilerin çoğu 6-7 bin lira alıyor (!) Bu rezil sisteme mutlaka bir çare, bir yol bulunmalıdır.

6- Geçmişte devletten haksız kazanç sağladıkları, rüşvet aldıkları bilinen ve kitabına uydurup yargılanmaları engellenen 5 bakandan yeniden hesap sorulmalı ve (Birisi hariç çünkü o pisliğin içinde olmamış veyargılanmasını istemişti) mutlaka yargılanmalıdır.

7- YÜKSEK MEBLAĞLARLA MAAŞ ALAN BAZI BÜROKRATLAR aldıkları ile yetinmeyip bir de, 1-2-3-4 yerden maaş alıyorlar. Bu ahlaksızlığın önüne mutlaka geçilmeli ve rant sağlayan bu utanmaz adamlar kamuoyu tarafından teşhir edilmeli ve bunları vikaye eden siyasi partilere oy verilmemeli.

8- Devlet Bankalarından yüksek miktarda kredi alıp, o para ile devletin bazı kurumlarını, özellikle basın-yayın kuruluşlarını satın alan fakat borcunu ödemeyen o “ kumarcı başı “ iş adamlardan ve devlet ihalelerinin büyük bir bölümünü alıp servetine servet katmaktan usanmayan-utanmayan vurguncu çetelerinden hesap sorulmalıdır.

9- İstanbul’a yapılan ve yapılacak olan ÇILGIN PROJELERE son verilip, biraz da başta TC’nin Başkenti Ankara ve özellikle Anadolu o çılgın projelerden nasibini almalıdır.

10- TARIM ARAZİLERİ asla ve kata inşaat şirketlerine tahsis edilmemeli.

11-Ankara’nın en merkezi yeri olarak bilinen ve mutlaka yeşil alan olması gerekirken (gizli güçlerin desteği ile) MERKEZ ANKARA konutları ve iş yerlerinin mutlaka hesabı sorulmalı, bu rezilliğe destek verenler ve bu adamları vikaye edenler açığa çıkarılıp teşhir edilmelidir.

MİLLETVEKİLLERİ çoğunlukla halk ile bağını koparmış, aldıkları kasalara ve keselere sığmayacak kadar maaş ile keyif sürerken halkın sorunlarını dinleme ve çözüm yolu arama gayretinde olmayan milletvekilleri kesinlikle bu seçimlerde aday gösterilmemeli, özellikle herkes kendi illerinden aday gösterilmelidir.

*****

* Millet İttifakı’ndaki sorunların başında sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusundaki istifham söz konusudur.... Bu olumsuzluğun bertaraf edilmesi için çok özel bir propaganda hamlesi hayata geçirilip, Deva Partisi ile Gelecek Partisi’nin milliyetçi-muhafazakar bir yapıda olduğu, Saadet Partisi’nin tam anlamı ile İslami değerlere sahip olduğu, DP’nin merkez sağı temsil etme gayretinde olduğu halka iyi anlatılmalı ki biz de ikna olalım.

* Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cuma namazına gitmesi sevindirici bir olgudur. “ Cuma namazı farzı ayındır, kazası olmaz.” Müslümanların ( her hafta da olsa ) bir araya gelmeleri, birlik-beraberliğin tesisi bakımından büyük anlam ifade etmektedir.

Kılıçdaroğlu’nun hangi düşünce ile cuma namazına gittiği elbette bilinemez, ancak seçimlerden sonra da devamlılık teşkil ederse konuyu daha iyi anlamış olacağız tabii ki…

CHP Genel Başkanının Cuma namazına gitmesi partinin LAİKÇİ kanadına mensup bazı bireyler tarafından memnuniyetsizlik yarattığı duyumlarını alıyorum ki inşallah doğru değildir.

(* Yeri gelmişken aktarayım; Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal Cuma namazına ilk giden cumhurbaşkanı olmuştu. Cuma namazını ilk olarak Kocatepe camiinde kılan rahmetliyi cemaat ve çevredeki vatandaşlar miting vâri tezahüratlarla bağırlarına basmışlardı. Bu duruma laikçi kesim büyük tepki göstermişti. )

* Cumhurbaşkanlığına 5 genel başkanın dışında 2 belediye başkanının daha ilave edilmesi üzerinde haklı olarak kamuoyunda önemli istifhamlar var, bunun nedeni halka iyi anlatılmalıdır.

* HDP ilişkileri bazı kesim tarafından abesle iştigal olarak değerlendirilmektedir ki doğrudur, oysa HDP ve hatta PKK kadar tehlikeli olan HÜDA PAR’ ın AK Parti ile ittifak yaptığı kamuoyuna iyi anlatılamazsa sıkıntı olacağı kesindir, zira HÜDA PAR Hizbullah’ın ana karargahıdır.

                                  MEHMET AKYOL

Birleşik Haber Ajansı Grubu / Ankara Meclisi Haberleri Grubu www.ankarameclisihaberleri.com / www.turkiyeanadoluhaber.com                                                                                                     e-mail: [email protected]

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.