banner33

BU SEÇİMLER HİÇ DE KOLAY KAZANILACAĞA BENZEMİYOR

* Şu gerçeği kabul etmek durumundayız ki gerek cumhurbaşkanlığı seçimleri ve gerekse milletvekili seçimleri ne cumhur ittifakı ne de millet ittifakı için çantada keklik değil. * AK Parti teşkilatlarındaki “ halktan uzaklaşma “ sorunu çözülmez, israf ve aşırı masraftan kaçılacağına dair halk ikna edilemez ve özellikle Büyükşehir Belediyesi Kanununun getirdiği yozlaşmanın kaldırılması ve yasanın iptali yönünde girişim yapılmazsa AK Part’nin kaybetmesi kaçınılmaz hale gelir. 

12 Mart 2023 07:17
BU SEÇİMLER HİÇ DE KOLAY KAZANILACAĞA BENZEMİYOR

* Millet İttifakı’ndaki sorunların başında sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusundaki istifham söz konusudur. Bu olumsuzluğun bertaraf edilmesi için çok özel bir propaganda hamlesi hayata geçirilmesi gerekir.

Örneğin Deva Partisi ile Gelecek Partisi’nin milliyetçi-muhafazakar bir yapıda olduğu, Saadet Partisi’nin tam anlamı ile İslami değerlere sahip olduğu, DP’nin merkez sağı temsil etme gayretinde blunduğu halka iyi anlatılması gerekiyor.

Genel manada konuyu örnekler vererek biraz daha açmak istiyorum;

1- AK PARTİ iktidar olduğu ilk 10 yılı büyük başarılarla süsledi, hatta diyebiliriz ki mükemmelin üzerinde başarı sağladı. Şimdilerde ise önemli sıkıntılarla boğuşuyor, halkımızı da sıkıntılara gark etmiş durumda.

Bu nedenle bu seçimleri kazanması için ;

1- Öncelikle ülkemizi felakete götüren unsurların başında gelen israf ve aşırı masrafın bir daha yapılmayacağına dair halkı ikna etmesi lazım.

2- AK Parti teşkilatlarındaki şımarıklık ve halktan uzak kalma alışkanlığının giderileceğine dair halkın ikna edilmesi lazım. ( Örneğin Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan gibi kibirli ve vatandaşla yeterli bağı oluşturamayan, hatta partiye yıllarını vermiş teşkilat mensuplarına randevu vermeyen il ve ilçe başkanları ile seçime girilmemeli, bunlar acilen görevden alınmalıdır.

3- EN ÖNEMLİSİ DE NE BİLİYOR MUSUNUZ… Köylerimizi perişan eden, köylülerimizin-çiftçilerimizin moralini bozan tarım-hayvancılığı yek ile yeksan eden BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE YASASI’nın değiştirileceğine dair söz verilmeli, köylerin yeniden hürriyetlerine kavuşturulacağına, mahalle unvanlarının kaldırılıp KÖY yapılacağı, binlerce yıllın ötesinden atalarından miras kalan köylülerin ellerinden alınan (gasp edilen ) arazilerin, bağların-bahçelerin, meraların, göletlerin, suyun, köy odalarının, köy konaklarının (Yeni bir kanunla ) köylere ve köylülere verileceğine dair halk ikna edilmeli. ve bu kanunun çıkmasına ve yenilenmesine, hatta köylerin mahalle unvanı ile anılmasına, tutmayınca gizlice bir pakete atıp köy ve mahalle kaldırılıp " Kırsal mahalle " denilmesini sağlayan AK Parti Genel Başkan Vekili Mehmet Özhaseki kesinlikle aday gösterilmemeli, hatta genel merkezde her hangi bir görev verilmemeli.

4- Milletvekilleri olarak halkın mübarek oyları ile seçilip “ helal “ diyebileceğimiz tek hayırlı iş yapmayan, halktan uzak kalan, “al maaşını çatlat keyfini “ timsali düşüncesi ile günlerini gün eden mevcut milletvekilleri asla ve kat’â listelere alınmamalı.

5- Üvey evlat muamelesi gösterilen ve yaşamlarının son yıllarını yokluk, ıstırap ve çile ile geçiren EMEKLİLER " nasıl olsa oylarını AK Parti'ye verirler " düşüncesinden kurtulup acilen hak ve adaletin tecelli etmesi sağlanmalı, yani asgari ücretli kadar bile maaş alamayan bu mağdurlar topluluğunun huzur ve refaha kavuşturulması sağlanmalı. 

    ( Devamını daha sonra yayınlayacağım )

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.