banner33

TOPLANTININ TADI DAMAĞIMIZDA KALDI VESİLE OLANLAR ALKIŞI HAKETTİ

*Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu ile Başkent Ankara Dernekler Federasyonu’nun birlikte düzenledikleri bölge toplantısı Kahramankazan’da yapıldı. Başkan Serhat Oğuz’un himayelerinde yapılan toplantıda konuşmacılar önemli mesajlar verdi. 

27 Aralık 2022 06:48
TOPLANTININ TADI DAMAĞIMIZDA KALDI VESİLE OLANLAR ALKIŞI HAKETTİ

* Kültür seviyesi yüksek birçok önemli ismin katıldığı toplantının sunumunu konuşma üstadı Gazeteci-Yazar Rıfat Çakır yaptı. Her biri birbirinden özel bilim, kültür ve siyaset adamlarının yaptığı konuşmalar katılımcıları mutlu etti. Toplantının açış konuşmasını Başkent Ankara Dernekler Federasyonu  Genel Başkanı /Ankara Belediyesi ve Kahramankazan Belediye Meclisi üyesi İdris Yavuz Cengiz yaptı.

* TBMM E.Meclis Başkan Vekili, Türk Parlamenterler Birliği E. Genel Başkanı Hasan Korkmazcan, 19.Dönem Ankara Milletvekili Hamdi Eriş, AK Parti Ankara İl Kurucular Kurulu Başkanı ve uzun yıllar milletvekilliği yapan ( Yazar ) Ersönmez Yarbay, MHP Afyon E.Milletvekili Akademisyen Müjdat Kayayerli, Rahmetli Erbakan Hoca’nın partisinin Genel Sekreteri, Ankara E.Milletvekili-Akademisyen Prof.Dr. Eyyup Sanay, Hatay, Bingöl, Van , Eski Valisi ( İki Dönem İdareciler Derneği Genel Başkanlığı yapan , Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu Onur Kurulu Başkanı Abdulkadir Sarı’ya ilaveten…

Uygur Türkleri Sürgün Hükümeti Başbakanı Erkin Sabit, Görev yaptığı hastanede Bölüm Başkanı olan Psikiyatrist Prof.Dr. Ali Çayköylü, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Akademisyenlerinden Proje Uzmanı Doç.Dr. Mükerrem Şahin, Başkent Anadolu Platformu Genel Başkan Vekili Musa Ayan, Denetleme Kurulu Başkanı Aydın Koloğlu, Turan Devletleri Teşkilatı Başkanı Murat Çobanoğlu, Ankara Meclisi Turizm Kurulu Başkanı Hüseyin Köksal yaptıkları konuşmalarla önemli mesajlar verdiler. Ancak esas önemli mesajları veren, ilçesine verdiği hizmetlerin yanında üretim ve kültürel alanda reform niteliğine haiz değişik bir belediye başkanlığı grafiği çizen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz yaptığı konuşma ile adeta nefesleri kesti ve dinleyenlerden büyük alkış aldı.

      Bu arada Ozan Sevdai kendisi gelse de sazını evde unuttuğunu, değrli dost güvenilir insan, eğitimci Şair Bilal Bütün'e bir şiir okutulmamız gerektiğini buradan bildirip özür dilemek istiyoruz ki bizim için çok önemli. 

Toplantının Divan Başkanlığını Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol, yardımcılıklarını Ankara Meclisi Derneği Genel Başkan Yardımcısı Furkan Güner, Şaziye Ağbaba, Ayla Ak yaptı. Her zaman olduğu gibi Mehmet Akyol katılımcıların huzur içinde hoşnut bir şekilde toplantıyı izlemeleri ve konuşmacıları dinlemeleri için rahatlatıcı ifadeler kullanarak, konuşmacıların tamamını yakinen tanımış olması ve geçmişte kalan anılarını ve yaptıkları görevlerini nazik bir üslupla aktarmaları, hoşgörü ortamını sağlaması gerçekten takdire şayandı.

      Her toplantıda olduğu gibi bu toplantıda da önce kısa bir konuşma yapan, arkasından meşhur şiirlerinden birini okuyan Durak Turan Düz büyük alkış aldı. Tarihçi-Yazar İsmail Uçakçı ise tarihin akışı içinde mükemmelin üzerindeki söylemleri ile tam puan aldı. Fotoğraf çekimi esnasında bir katılımcının “ Toplantının tadı damağımızda kaldı, EMEĞİ GEÇENLER VE ORGANİZASYONU YAPANLAR ALKIŞI HAKETTİLER “ ifadesini kullanması bu buluşmanın ne kadar önem ihtiva ettiğinin bir delili olarak gönüllerde iz bıraktı.

     Bu arada TBMM Başkan Vekillerinden 4 dönem milletvekilliği yapmış olan siyaset adamı, Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanlığı görevinde de bulunan Hasan Korkmazcan 'ın (özet olarak sunduğumuz) şu ifadeleri değerlendirmey değerdi. Korkmazcan şunları söyledi:

"Emperyalist odaklar savaş alanlarını ve araçlarını değiştirmişlerdir.Eskiden ordularla ülkeleri işgal ederek halkları sömürüyorlardı.Günümüzde doğrudan insanların zihni ve manevi yetenekleri hedef alınıyor.Milletler kendilerini var eden değerlerden uzaklaştırılıyor.Devletler içerden ihanetle kimliklerini koruyamaz hale getiriliyor. Bunun en belirgin örneği 15 Temmuz işgal girişimidir. Kahramankazanlılar bu saldırının püskürtülmesinde en önemli ve tarihi direnişlerden birini göstermişlerdir. Tıpkı İstiklal Savaşı ile mazlum milletlere ilham veren Türk hamlesi gibi bu yeni tip savaştada milletimiz sömürücülerin önünde aşılmaz bir settir. Milli kurultaylarla halkımız her an bağımsızlık ruhunu ayakta tutacaktır.Bugün Kahramankazan Belediyesinin konukseverliğ ile Ankaranın önemli düşünce ve dayanışma örgütleri bu kararlılığın güzel bir örneğini vermişlerdir."

    TARİHİ SARAY ORGANİZASYONLARI VE SARAY SOFRALARINI ANIMSATAN BİR ORGANİZASYON

* Anadolu’nun birçok yöresinde toplantılar yaptık. Sayı itibarı ile o toplantıların oranı çok fazlaydı ancak Kahramankazan’da yaptığımız bu toplantı bir başka özel ve güzeldi. Öncelikle Belediye Başkanı Serhat Oğuz ‘ un müthiş bir kültüre sahip olduğunu müşahede ettik. Bu kadarla da kalmadı, hitabet şekli ve kürsü hakimiyetini de kayda değer buldum. * Bir başka husus ise davetlilere ikram edilen yemekler saray sofralarını anımsattı. Ezelden beri bildiğim Kazan kavurmasını hiçbir zaman beğenmemiştim. Taskebabı gibi bir şeydi. Ayrıca kuzu etinden yapılmış kemikli Kızıcahamam Kavurması da bilindiği gibi ünlüdür, onun özelliği kemikli oluşudur ve kemiksiz Kızılcahamam kavurması olmaz. İlçede bazı lokantalar Kızılcahamam kavurması diye insanları kandırıyorlar.

Oysa kemiksiz ve taskebabı gibi yapılan o kavurma tarihi Kızılcahamam kavurmasını yansıtmıyor.

    * Ne yaptılar, ne ettilerse Kazan kavurmasını bir nevi kahramanlaştırarak mükemmel bir hale getirmişler. Özellikle yaprak-yaprak oluşunun yanında dişe dokunmadan zevkle yenilen ve inanılmaz bir lezzette olan kavurmayı damak tadına güvenen herkesin mutlaka gidip yemelerini tavsiye ederim. Bu arada sofraya bakıldığında mükemmelin üstündeki dizayn edilişi ile göz kamaştırdı. Envai çeşit onlarca menü misafirlerin önce gözlerine sonra da damaklarına hitab etti.

Böylesine Osmanlı döneminin saraylarına eşdeğer bir sofranın hazırlanması bazı çevreler için belki basit bir olgu olarak kabul edilebilir ancak yöresel gıda ve kültürel manada değerlendirildiğinde önemi ortaya çıkar. Bütün bu hizmetleri veren, özellikle Kazankavurmasına ayrı bir özellik kazandırarak kahramanlaştıran tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

   Toplantıyı ben beğendim, bizim teşkilatımızın mensuplarından öne çıkan birçok ismin katılımı, yaptıkları konuşmalar ve verdikleri mesajlar gerçekten çok önemliydi; öyle tahmin ediyorum ki aynı duyguları başta sayın başkan Serhat Oğuz, bu buluşmanın baş mimarı olan İdris Yavuz Cengiz ve daima birlikte çalışan, bir olmalarının onurunu yaşadığımız Başkent Ankara Dernekler Federasyonu Genel Başkan Vekili, Şentepespor Başkanı değerli dava adamı, güvenilir dost Dursun Acar da memnun kalmışlardır.

                         EFSANE BAŞKAN SERHAT OĞUZ’UN KAHRAMANKAZAN MUCİZESİ

     Basın, siyaset ve bürokrasi tarihinin efsane ismi Gazeteci Yazar Mehmet AKYOL; başkanlıklarını üstlendiği Başkent Anadolu Platformu ve Ankara Meclisi toplantılarında, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat OĞUZ’un vizyoner projelerini, vatan, millet ve memleket sevdasındaki eşsiz samimiyetini ve fedakar gayretlerini örnek gösterirdi. Ayrıca Başkent Anadolu Platformu’nun kurucular kurulu üyelerinden en liyakatli örneği ve en saygın şahsiyeti dediği Başkent Ankara Dernekler Federasyonu Başkanı İdris Yavuz CENGİZ ve sayın Dursun Acar’ın emeklerinden de övgüyle bahsederdi.

   Hepsi birbirinden donanımlı ekipleriyle ülkemiz için üretim ve istihdam odaklı başta tarım, eğitim, teknoloji, spor, sanat, doğa olmak üzere bir çok konuda objektif kriterlere dayalı analitik projeler üzerinde çalışan Başkent Anadolu Platformu ve Ankara Meclisi; bir çok ilden sayısız davetler alıyor. Kadrosunda siyaset, sanat, akademik camia, basın, bürokrasi, hukuk gibi saygın mesleklerin zirve isimlerini barındıran kurullarıyla, prensipleri gereği emek ve projeleri takdire layık belediyelerin, işletmelerin ve yöneticilerin davetlerine icabet ediyor. Bu Platform ve Meclisin araştırmalarında; tüm ilçe, il ve bölgelerin gelişime yönelik imkanları, düzey ve eğilimleri tespit ve mukayese edilirken, sosyal ve ekonomik gelişmişliğin farklı boyutlarına ait detay değişkenler kullanılarak uygulanan çalışmalara ait veriler birçok dernek, vakıf, kurum ve kuruluşlar tarafından örnek alınıyor. Resmi kurumların çeşitli politika uygulamalarında da referans olarak kullanılıyor.

YÜKSELEN YILDIZ SERHAT OĞUZ VE HAYRANLIĞIMIZ

İşte bu hedef kriterlere en uygun mekanlardan biriside son yıllarda yıldızı sürekli yükselen Kahramankazan ve o ilçenin belediye başkanı Serhat Oğuz’du. Mucizevi emekleri ve misafirperverlikleriyle ünlü Başkan Serhat OĞUZ ve MHP Belediye Meclis Üyesi İdris Yavuz CENGİZ’in 25 Aralık Pazar günü Kumpınar Sosyal Tesislerine kurdukları saraylara layık cömert sofralarına o gün bizde konuk olduk ve izzet-ikramlarına hepimiz hayran kaldık.

     Nasıl anlatırım bilemiyorum ama kısıtlı imkanlara rağmen, insan üstü bir gayretle bir şehrin imarına yönelik bütünüyle ilklerden ve yenilikçi hizmetlerden teşkil projelerle tarif ve takdim etmekte güçlük çektiğim bir belediye ekibinin dudak uçuklatan emeklerini, erdemlerini ve başarı skalalarını şaşkınlıkla inceledik. Birkaç yıl öncesine kadar sıradan bir Anadolu kasabası görünümündeki Kazan’ı Kahramankazan yapan, Avrupai bir donatıya kavuşturup, metropol Başkentin en gözde ve güzide yerleşkesi durumuna getiren Başkan Serhat OĞUZ doğup büyüdüğü bu ilçeyi adeta bir gelin gibi süsleyerek şaha kaldırmış.

    Eğitimden istihdama, rekreasyon alanlarından kültür hizmetlerine, sosyal alanlardan sağlam altyapıya, teknolojik üstünlüklerden insan refahına, çevreden, çehreden, çarşıdan, pazardan, imariye, mimariye hepsini mamur edip, açık ara efsane bir şehir ortaya çıkarmış. İstanbul yolundan defalarca geçtim. Serhat Başkanı defalarca basından takip ettim. Hızlı gelişimini bende izliyor, takdir ediyordum. Nezaket abidesi zarif gönlü, asri görgüsü, imrenilir hitabeti ve üstün temsil yetisiyle şehrini her alanda ön plana çıkarıyordu. Türkiye’nin her şehrinden göç alan bu metropol ilçeye kim gelirse gelsin hepsini de Kahramankazanlılık kültüründe birleştirmiş, övünç ve gururla bu şehre aidiyet duygusunu aşılamış. Vanlısı, İzmirlisi, Hataylısı, Sinoplusu, Yozgatlısı herkes gururla Kahramankazalıyım diyor ve bunu derken göğüsleri kabarıyor.

     Eğitim, güvenlik, istihdam, sosyal donatı, temizlik, yeşil alan, çevre, çehre, doğa, ulaşım gibi her alanda bir numaralar. Herkes tarafından güvenilerek sevilen Serhat Başkan bu topraklara kök salmış Ahilik kültürünü tüm esnaflara aşılamış. Ayrıca edebiyatçı kimliği, tarihi duyarlılığı, yardımsever ruhu, gelenek ve göreneklerine bağlılığıyla üzerinde saygı ve takdirleri yoğunlaştıran çok dürüst, çalışkan ve kibar bir insan. Tabii ki bu eşsiz hizmetleri tek başına sunmuyor.

       Hepsi birbirinden elit, aşkla çalışan, has karakterlere sahip kaliteli ekipleri var. Bu arada Başkent Ankara Dernekler Federasyonun Başkanlığını da yapan İdris Yavuz CENGİZ gibi vizyoner bir emektar ve diğer belediye meclisi üyelerini de unutmamak gerekir.

Hepside kutsi gördükleri bu şehre memleket sevdası ve hemşehri aşklarını samimiyetle işlerken, imrenilir güzellikler sergiliyorlar. Elbette eleştirilerimizde var. Akıncılar Ovası gibi endemik türlere sahip, birinci sınıf tarım arazilerinin olduğu bu güzide topraklar, sermaye ve güç sahiplerince maalesef betona boğulmuş. 1990’lı yıllara kadar aromatik lezzeti ve imrenilir görselliğiyle tüketicilerin pazarlarda ısrarla aradığı yöreye has Kazan Kavunu, domatesi, salatalığı, biberi, kirazı, elması nerdeyse bitmiş. Nereye baksan bu yakut coğrafyada taş ve beton yığınları insanının içini acıtıyor.

      Hobi amaçlı amatör ve beceriksiz bahçe sahipleri işgal ettikleri alanlarda çöp yığını gibi duruyor. Keşke bu cömert topraklar belediye, kaymakamlık, dernek, vakıf, federasyon vs. Resmi ve Tüzel girişimlerle istenilip, Devletimizin çıkaracağı yaptırımı yüksek koruyucu kanunlarla muhafaza edilebilse. Özellikle not düşmekte yarar mülahaza etmek istiyorum; başkan Serhat Oğuz’un bu manadaki çalışmalarının olduğunu bizzat kendisinden bu toplantıda yaptığı konuşmasından öğrenmiş olduk. * Çok verimli bir toplantı oldu.

    Serhat Oğuz gerçekleştirdikleri Kahramankazan mucizesini detaylarıyla anlattı. Gazeteci-Yazar Mehmet AKYOL’un ekibinde yer alan siyaset üstadları ve tecrübeli akademisyenler birikimlerini paylaştı. Daha fazla değer üreten, daha adil paylaşan, daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye vizyonunda kalkınma planları başta olmak üzere ülkemizin ekonomik ve sosyal yönden gelişmesine yönelik ulusal, sektörel, bölgesel birçok strateji politikaları belirleme ve yol haritası çizme hedefinde projeler üreten Başkent Anadolu Platformu ve Ankara Meclisi üyeleri Başkan Serhat OĞUZ’dan Türk şehircilik tarihine örnek, Kahramankazan’ı kısa sürede şaha kaldıran bu gelişmişlik göstergelerinden örnekler aldı.

Divan Başkanı Mehmet AKYOL kapanış konuşmasında; “Başkanlığını yaptığım Platformum ve Meclisimdeki kurullarım ve kurallarımız gereği, bölgesel gelişime açık ulusal strateji planlarımız doğrultusunda artan kamu yatırımları, kalkınma ajansı uygulamaları ve bölgesel imkanlar içeren yatırım teşvik politikaları uygulamalarını bir bir takip ediyoruz. Biliyorsunuz ki ilke edindiğimiz bu kriterler gelişme açısından oldukça dinamik bir zemin oluşturur. Şehirlerin sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralaması güncelleme süreçlerinde, uluslararası düzeyde benzer amaçlarla yapılan tüm çalışmaları gözden geçiriyoruz.

   Üretim ve istihdamın geliştirilmesine yönelik projelerimiz kapsamında Kahramankazan örneğinde olduğu gibi ülkemiz için bölgesel rekabet edebilirlik endeksleri tecrübelerinden faydalanıyoruz” dedi.

Mükemmel bir ağırlama, onurlandıran bir uğurlamayla ayrıldık. Hepimizin yüreği Kahramankazan’da kaldı. Bu ülke yararına istenildiğinde çok güzel şeylerin yapılabileceğine hepimiz şahit olduk. Vatanını en çok sevenlerin, görevini en iyi yapanlar olduğunu anladık. Serhat OĞUZ ve efsane ekibine başarılarla dolu altın yıllar diliyor, gönüllerimizi fetheden eşsiz misafirperverlikleri için Ankara dolusu teşekkürlerimizi sunuyoruz. Onlar herkese örnek kutsal emekleri ve bizlere yaşattıkları bu güzellikleriyle herzaman baştacımız olacak, herzaman gönüllerimizde kalacaklar.

Rıfat ÇAKIR [email protected] 0537 587 27 80 *

 

ARAŞTIRMACI -YAZAR İSMAİL UÇAKÇI'NIN KONU İLE İLGİLİ MAKALESİ 

YÖNETİM KURULU İSTİŞARE TOPLANTIMIZI BUKEZ KAHRAMANKAZAN İLÇEMİZDE YAPTIK

Ankara Meclisi ve Başkent Anadolu Platformu Genel Yönetim Kurulu İstişare Toplantımızı:

Her defasında farklı bir il, ilçe, kasaba ve köyde yaptığımız toplantımızı bu kez de, tarihte Yaban-Abad, Zir (Ovası) adıyla anılmış ve adını Salur Boy beylerinden Salur Kazan (Kazan Han)’dan almış Oğuz Türkmen şehri Kahramankazan’da yaptık.

Belediye Başkanı Serhat Oğuz Bey ile yönetiminin davetine icabet ettik ve 25.12.2022 günü ilçeye gittik. Sayın başkan ve yönetiminin tarihte bölgede izler bırakmış ataları Ahilerin, Ulu Yörüklerin, Tahtacı/Çıtak Türkmenlerinin misafirperverliklerini gördük.

Bölgelerinde vakıflar kurup, zaviyeler açmış ataları, Çepni Boy beyleri ve Bektaş-i Şeyhleri Tur Hasan Baba, Güvenç Abdal, Eyne (İne) Bey ile Beğdili Boy beyi Balaban Baba gibi dini kanaat önderleri ile bölgelerinde Kayı, Eymir, Kınık, Peçenek, Ahi, Güvenç, İne (Eyne), Alpagut, Karalar, Cimşit gibi adlarla köyler kurmuş boy beylerinin adlarını yaşattıkları ve dolayı ile boy bilinçlerini koruyup, tarihle bağlarını kopartmadıklarına tanık olduk.

Onlarca devlet, bilim, siyaset, cemiyet, edebiyat, basın, fikir ve iş adamının katıldığı istişare toplantımızda söz alan konuşmacılar kendi çalışma alanlarıyla ilgili konulara değinirken, bendeniz: çalışma konularım olan iskan tarihi, aşiret ve halk kültür konularına değindim.

Tarihçi adıyla anılan Osmanlı Saray Katiplerinin yanlış aktarımları, her tarihi olayı antik dönemlerde aramayı kendilerine misyon edinmiş diaspora tarihçilerinin safsata söylemleriyle adının menşei Galatları, Bizanslılara dayandırılmaya çalışılan Angara adının menşeinin Türkçe olduğu ve bu şehrimizi Türklerin kurup adını verdiği örneklerini Kazak Türkleri Baykal gölü/Angara adlı tarihi efsanesiyle örnekledim.

Efsaneye göre,

Kadim Türk yurdu Altaylarda yurt tutmuş ve bütün Sibirya’ya hükmeden Baykal adlı Türk beyinin bulunduğu ve bu beyin dünyalar güzeli Zarlık adında bir kızının bulunduğu, Bu güzel kıza, bölgede yaşayan Angara adlı bir Türk delikanlısının aşık olduğu,

Bu aşıklar, zamanla görüşmeye ve konuşmaya, zamanla da evlenip, gelecekleri için hayaller kurmaya başladıkları, bu aşkı ise baba, Beyin duyduğu.

Davul bile dengi dengine denilir ya.!

Bey, Baykal’ın bu aşka ve evlilik hayallerine karşı geldiği, bunun için kızı Zarlık ile yavuklusu Argara’yı görüşmemeleri, konuşmamaları konusunda sıkıştırdığı,

Aşk ferman dinlemez denilir ya!

Zarlık ile Angara bu sözü dinlemeyip, gizliden, gizliye görüşmeye devam ettikleri, bu gizli görüşmeyi duyan Bey baba, kızı Zarlık’ı eve kapatıp hapsettiği, Zarlık’ın feleğe kahredip, kaderine küserek zamanla bir yolunu bulup dağlara kaçtığı. Bey baba ile adamlarının haftalarca, aylarca aramasına karşı kızı Zarlık’ın dirisi ya da ölüsünden bi haber alamadığı ve ümidini kestiği,

Yüz üzeri yere yatarak yaptıkları zulüm için pişmanlık duyup, ağıtlar yakarken, Tanrı tarafından yattığı bu yerde derin çukurluk oluştuğu,

Yavuklusunu aramaktan bitkin, bulamamdan çaresiz kalmış Angara’nın aradığı vadilerden bir ırmak oluşmuş ve bu ırmak aka, aka gelip Tanrı tarafından baba Baykal’ın oluşturduğu çukurluğa dökülerek, bu günkü Baykal gölünü oluşturduğu, Kazak Türk Angara efsanesini anlattım.

Ve Angara (Ankara) isminin Saka Türklerinin bir mirası olduğunu, kadim Türk yurdu Yakutistan’da da Angara isimli bir şehir bulunduğu ve bu şehrinde Ankara gibi tiftik keçisiyle meşhur olduğu bilgilerini aktardım.

Toplantının sevk ve organizasyonunu yapan Ankara Meclisi ve Başkent Anadolu Platformu Genel Başkanı Gazeteci Yazan Mehmet Akyol Bey, toplantıya ev sahipliği yaparak Ankaralının misafirperverliğini göstertip, hoş sohbetleriyle misafirlerini ağırlayan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz Bey, Ankara Büyükşehir ve Kahramankazan Belediye Meclis Üyesi İdris Yavuz Cengiz ve yönetimine teşekkür ediyoruz.

____________________Haber: Hüsamettin Akçapınar Fotoğraflar : Evin Göktaş –NARİN ARIÖZ

                                                  KAHRAMANKAZAN BELEDİYE BAŞKANI SERHAT OĞUZ ‘UN KONUŞMASI

BİLGİ BİRİKİMİ YÜKSEK ENTELEKTÜEL İNSAN TOPLULUKLARINI DAHA SIK GÖRMEMİZ LAZIM

( Yazı metninde birçok hatalar var, biz bu konuşma metnini Kahramankazan Belediyesinin Basın Yayın Müdürlüğünün gönderdiği gibi aynen yayınlıyoruz, siz değerli okuyucularımızın bilgisine sunar, özür dileriz  )  

KAHRAMANKAZANA HEPİNİZ HOŞGELDİNİZ ŞEREF VERDİNİZ 

MEHMET ABİ KAHRAMANKAZANIN GELİŞİMİNDEN BAHSETTİ TABİ BEN OZAMANLAR ÇOCUKTUM KAHRAMANKAZANIMIZ GENÇ BİR DELİKANLI KABINA SIĞMAYAN BİR ELİKANLI DOLAYISYLA KAHRAMANKAZANIN GELİŞİM VE DEĞİŞİM ÇİZGİSİ OKADAR ÇOK HIZLI İLERLİYORKİ…

     TABİ DEĞERLİ BÜYÜĞÜM SAYIN HAMDİ ERİŞ DEĞERLİ VEKİLİMİZ BURDA O BENDEN DAHA İYİ BİLİYOR KAHRAMANKAZANIN NERDEN GELDİĞİNİ KONUSUNU TABİ İBİZ BURAYA GELDİĞİMİZDE KÖPRÜ BAŞIYDI BURASI  KÜÇÜCÜK BİR YERDİ BURA BİZ BÜYDÜK KAZANDA  BÜYÜDÜ  BİZ BÜYÜDÜK

KAZANDA BÜYÜDÜ COĞRAFYA KADERDİR DERLER YA  MİLLETLER İÇİN BİZİM  İÇİNDE ÖYLE KAHRAMANKAZAN YOLLARIN KESİŞTİĞİ NOKTA KAHRAMANKAZAN DÜĞÜMLERİN ÇÖZÜLDÜĞÜ NOKTA  NASİP HEP İSMİMİZİN ANKARA SAVAŞINDAN MÜLHEM GELDİĞİNİ SÖYLERLER İŞTE BÜYÜK BÜYÜK KAZANLAR KAHRAMANKAZANDA BİZİM AKINCI OVASINDA MURTAZABATTA  KAYNATILMIŞ İSMİMİZ  ORADAN GELMİŞ HALBUKİ BİR EDEBİYAT ÖĞRETMENİ OLARAK ÜNİVERSİTEDE OKURKEN ÇOK MERAK ETTİĞİM BİR KONUYDU İLÇEMİN ADI NEREDEN GELİYOR DİYE YOK BİZİ KAZAN TÜRKLERİYLE ÖZLEŞLEŞTİRMELER FALAN DİVAN  ……..

      ATATÜRKTE KAZGAN KELİMESİ GEÇİYOR YANİ İKİ IRMAĞIN BİRLEŞME NOKTASI MİLA DAĞININ TEPESİNDEN ŞÖYLE BİZİM KAZAN OVASINA BAKTIĞINIZ ZAMAN OVA ÇAYINA BURADA BİRLEŞİYOR AMA BİRAZ YUKARIYA GİTTİĞİ ZAMAN ÇUBUK HUDUTLARINA GİTTİĞİMİZ ZAMAN ÇATALLAŞYIĞINI GÖRÜRSÜNÜZ YANİ İKİ TANE IRMAĞIN BİRLEŞME NOKTASI BURASI YANİ KAZGAN KÖYÜ KAZGAN BURASI İKİ IRMAĞIN BİRLEŞM NOKTASINDAYIZ DOLAYISIYLA TOPRAĞIMIZ ÇOK VERİMLİ ANKARA SAVAŞI BURADA OLMUŞ …….

    DOĞRUDUR İLERLEYEN SÜREÇLERDE 1971 DE BURASI BUCAK MERKEZİ OLMUŞ 87 DE RAHMETLİ TURGUYT ÖZAL ZAMANINDA BURASI RAHMETLİ AHMET ÖZTÜRK İLE BİRLKTE BELEDİYE OLMUŞ ÇOK ŞÜKÜR 2004 İLE BİRLİKTE……….

    KAZAN BELEDİYESİ GÜNDEN GÜNE BÜYÜMÜŞ MİLLİ VE YERLİ PROJELERİN MERKEZ ÜSSÜ KAHRAMANKAZAN OLMUŞ ÇOK KIYMETLİ MİSAFİRLER MİLLİ VE YERLİ PROJELER MİLLİ MUHALİP SAVAŞ UÇAĞININ ÜRETİLDLĞİ YER BURASI ATAK<AKSUNGUR<HÜRKUŞ<HÜRJET BURADA ÜRETİLİYOR AYNI  ZAMANDA ŞUANDA MİLLİ  MUHARİP TANKIMIZ YERLİ VE MİLLİ TANKIMIZ KAHRAMANKAZAN SINIRLARINDA ÜRETİLİYOR SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ 2.5 MİLYON METREKARELİK ALANI KAMULAŞTIRMA KARARINI VERDİ İŞ BİTTİ TANKTA BU TOPRAKLARDA ÜRETİLİCEK

    KAZAN MİLLİ VE YERLİ PROJELERİN MERKEZ ÜSSÜ 15 TEMMUZ GECESİNİ SÜREKLİ SÜREKLİ TABİ HATIRLATMAK İSTEMEM AMA  İBRET ALMAMIZ GEREKEN ŞEYLER YAŞADIK O GECE DEVLETİN İÇİNE SIZAN  TERÖRİSTLERİN NASIL BİZDENMİŞ GİBİ GÖZÜKÜP PİRİNCİN İÇERİSİNDEKİ BEYAZ TAŞ MİSALİ O GECE BİZİ İÇERDEN HANÇERLEMEYE ÇALIŞTIKLARINI BİLMEK HATIRLAMAK ZORONDAYIZ  ÜZERLERİNDE ŞERFLİ TÜRK ORDUSUNUN ÜNİFORMASI İŞTE BURAYI KENDİLERİNE 4. ANA JET ÜST KOMUTANLIĞINI  MERKEZİ OLARAK SEÇTİLER KARARGAHLARI BURADAYDI ARI KOVANINI MERKEZİ BURADAYDI GECENİN İLERLEYEN SAATLERİNDE BİZDE BUNU FARKETTİKTEN SONRA CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİ SOKAKLARA DAVET ETTİ BİZ HEP DIŞARIDAYDIK BURAYA GİTTİK KÜLLİYEYE GİTTİK HAVAALANINA GİTTİK DERKEN 9 KARDEŞİMİZ ŞEHİT OLDU 92 TANE GAZİMİZ ALLAH ONLAR SAĞLIK AFİYET VERSİN

      O GECE GAZİ OLDULAR O GECE  TÜRKİYE CUMHİRİYETİİ TARİHİNİN DARBE DEĞİL KESİNLİKLE DARBE DEĞİL TABİ ARAMIZDA BROKRASİDEN GELEN BÜYÜKLERİMİZ VAR ONLAR BENDEN ÇOK DAHA İYİ BİLİYORLAR O GECE TÜRKİYEYE RESMEN İŞKAL GİRİŞİMİYDİ TÜRKİYENİN DOĞU HUDUTLARININ SINIR HUDUTLARINDAKİ İÇERİYE ÇEKİLME TALİMATI  EMİRLERİ VERİLMİŞTİ SINIRDA BEKLETEN HAİNLER BU TARAFA DOĞRU TÜRKİYEYE İÇ SAVAŞA DOĞRU SÜRÜKLEYECEKLERDİ O GECE YANİ DEVLET OMURGASINI FELÇ ETMEK İÇİN YAPILMIŞ BİR HAREKETTİ O  BURAYA KARARGAH KURDUKLARINDA

    İŞTE O GECE SAAT 04.05 DE KAPIIN ÖNÜNDEKİ ŞEREFLİ  TÜRK ORDUSUSNUN ÜMİFORMASINI GİYEN ŞEREFSİZLER TARAFINDAN AÇILAN ATEŞ SONUCUNDA 90 KARDEŞİMİZ ŞEHİT OLDU ÇEPLERİNDE BİR TANE TIRNAK ÇAKISI YOKTU BU İNSANLARIN SİVİL DİRENİŞ MİLLİ İRADEYTE SAHİP ÇIKMA SELALAR VERİLMEYE BAŞLANDIĞINDA MİNAREYE KURŞUN SIKTI BU HAİNLER YUNAN BİLE YAPMAMIŞ ONLARIN YAPTIĞINI KURŞUN İZLERİ HALEN DURUYOR ORDA  MİNAREDE KURŞUN İZLERİ VAR BEN SÖĞÜTE GİTMİŞTİM SÖGÜTTEDE ERTUĞRUL GAZİNİN TÜRBESİNE CAM KORKULUKLARININDA KURŞUN İZLERİ DURUYORDU

     BENİM AKLIMA İLK ONLAR GELDİ  YANİ YUNANLILAR KADAR HAİNSİNİZ YUNANLILAR KADAR VATANSIZSINIZ BU TOPRAKLARA DÜŞMANSINIZ SONRA 25 EKİM 2016 TARİHİNDE ALLAH RAZI OLSUN SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN  TELSİPLERİ İLE ŞEHİR TARİHİMİZE YENİ BİR DÖNÜM NOKTASI AÇILDI ŞEHRİMİZ KAHRAMAN ÜNVANIYLA MECLİSTE BÜTÜN UYGUN BULUNAN TÜM PATİLERE OY BİRLİĞİ İLE BU GÜZLE İLÇEMİZ AZİZ ŞEHİTLERŞİMİZİN YÜZÜHÜRMETİNE  MEKANLARI CENNET OLSU

     İSTİKLAL SAVAŞI GAZİSİYDİLER MADALYALARINI BİZ HEP BÖYLE ŞEREFLE TAŞIRIZ  BAKARIZ MUTLU OLURUZ GURURLANIRIZ BİZ KAZAN HALKI OLARAK İSMİMİZİN ÖNÜNDEKİ KAHRAMANLIK ÜNVANINI TÜM TÜRKİYE ADINA TÜRKİYEDE TÜM GÖSTERİLEN KAHRAMANLIKLAR ADINA ÖMRÜMÜZÜN SONUNA KADAR KIYAMETE KADAR BİR ŞEREF MADALYASI GİBİ TAŞIMAYA DEVAM EDİCEZ

               BELEDİYECİLİK ZOR İŞ YILLARCA ÖĞRETMENCİLİK YAPIYORSUN SONRA BELEDİYECİLİK SONRA BİR ANDA İNSANIN SORUN SESELESİ DOĞMUNDAN ÖLÜMÜNE KADAR HERŞEY SİZİN BAŞINZA ÇULLANIYOR AMA İNANIN OKADAR KEYİFLİ Kİ İDRİS ABİ ALLAH RAZI OLSUN

       GÜZEL ŞEYLER SOYLEDİ O KENDİ GÜZELLİĞİ BÜROKRAT BİR ARKADAŞLA YOLA ÇIKTIK MEMURLUĞA ALIŞMIŞ BİR ADAMIN SİYASETE GİRMESİ GERÇEKTEN ZOR BİR İŞ YILLARCA NİZAMLA HAREKET ETMİSSİN OLMAYACAK İŞ VARSA OLMUYOR OLACAK İŞ VARSA OLUYOR AMA SİYASETTE ÖYLE DEĞİL Kİ OLMAYACAK İŞLERİDE OLDURUYORSUNUZ MEMURİYETİN VERDİĞİ BİR SOĞUKLUK ÜSTÜMÜZDEN ATMAYA ÇALIŞTIK AMA NE İÇİN AY YILDIZIMIZI ŞEREFİMİZİ NAMUSUMUZU DAHA ÇOK YUKARIYO TAŞIYABİLMEK İÇİN DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE GÜLER YÜZÜNÜ GÖSTEREBİLMEK İÇİN KUBBEDE HOŞ BİR SEDA BIRAKABİLMEK İÇİN BÜTÜN HİKAYE BU NE DİYORUZ AHMET USLUK ZAMANINDA KAZAN İLÇE OLDU NE KADAR GÜZEL BİRŞEY HAYIRLA YAAD EDİYORUZ KENDİSİNİ  İŞTE GEÇMİŞ DÖNEMDEKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ GEÇMİŞ ESERLERİ İLE ANILIYOR

204 ÖĞRETMENDEN BİRİ OLARAK CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİ KÜLLİYEYE DAVET ETTİ. ÖĞRETMENLİK YAPIYORASSN HAKKIYLA YAPACAKSIN. BELEDİYE BAŞKANIYSAK DESİNLER Kİ HAKKIYLA YAPTI. TÜRKİYEDE İLK KEZ BİR BELEDİYE İNTERNET ERİŞİM ALTYAPISI ALDI. KAZANBELNETİ KURDUK.

KAZANBEL BETON ŞİRKETİNİ KURDUK. KENDİ BETIONUMUZU ÜRETİYORUZ. BÜTÇEMİZİ GEÇECEK KADAR ZİRO ELDE EDİYORUZ.

ÜÇÜNCÜ BİR ŞİRKET KURDUK KAZAN BEL MADEN. KENDİ MADENİMİZİ DE ÇIKARACAĞIZ. NEDEN ? DAHA ÇOK HİZMET EDEBİLMEK İÇİN. BURADA KARDEŞLERİMİZİ İSTİHDAM EDECEĞİZ.

BİLGİ BİRİKİMİ YÜKSEK ENTELEKTÜEL İNSAN TOPLULUKLARINI DAHA SIK GÖRMEMİZ LAZIM. KAHRAMANKAZAN EKONOMİK OLARAK ZATEN FIRLAMIŞ BİR OK GİBİ ZİRVEYE DOĞRU TIRMANIYOR. EKONOMİMİZ, GELİŞİMİMİZ HEP YÜKSELİYOR. FAKAT İNSAN KAYNAĞIMIZI, BİLGİ KAYNAĞIMIZI, BU TÜR MECLİSLERİMİZİ DAHA SIK VATANDAŞIMIZLA BULUŞTURMAMIZ LAZIM. BU KONUDA ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIMIZI TAAHHÜT EDİYORUZ. NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.