banner33

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ-ANKARA MECLİSİ BAŞKENT ANADOLU PLATFORMU'NUN PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

* Proje Başkanlarına davetiye gönderilerek belediyenin ilgili bilim başkanları ile bilfiil çalışmalar başladı. Proje çalışmalarının koordinatörlüğünü, Başkan Mansur Yavaş’ın talimatları doğrultusunda, devleti çok iyi tanıyan ve yıllar yılı idari mekanizmada yaptığı aktif çalışmalar ve hizmetlerle tanınan Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Kemal Çokakoğlu yapıyor. 

11 Aralık 2022 06:09
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ-ANKARA MECLİSİ BAŞKENT ANADOLU PLATFORMU'NUN PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

* Proje çalışmalarını yapan başkanlar ve koordinatörlerin katıldığı toplantıda proje başkanları çalışmalarının özetini sundu. Toplum yararına büyük önem ihtiva eden projeler değerlendirmeye alındı.

    Bu genel toplantıdan sonra Mustafa Kemal Çokakoğlu ile Genel Başkan Mehmet Akyol bir araya gelerek strateji belirleme çalışmaları yaptılar. Bu kapsamda şu karara varıldı: - Projenin konumuna göre çalışmaların proje başkanları ile belediyenin ilgili makamı teşkil eden daire başkanları, genel müdürler ve gerektiğinde teknik elamanları ile birlikte yapılması karara bağlandı.

     * Bu bağlamda durumun ehemmiyeti, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu imzası ile tüm ilgili birimlere “ ivedi “ modu ile iletildi, ve proje başkanlarının isimleri ve telefon numaraları bildirildi.

                    ÇALIŞMALAR BAŞLADI

 Genel Sekreterlik tarafından yapılan tebliğ kapsamında acilen proje başkanları ile belediye yetkilileri bağlantı kurdu ve çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında en fazla yoğunluğun Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığında oluyor. Bu birimde üç proje üzerinden çalışmalar yapılıyor. Konusunda uzman olan Daire Başkanı AHMET METİN TÜZÜN diğer birim yetkilileri gibi proje başkanları ile yakinen ilgilenerek çalışmaların sürdürülmesine önemli katkı sağlıyor.

      Zaten şimdiye kadar –geçmişinde yaptığı icraatlarla – çok önemli tecrübe sahibi olan Ahmet Metin Tüzün Kırsal alanlara verdiği hizmetlerle zirve yapmış bir bürokrat olarak tanınıyor. Proje sahiplerinden Prof.Dr. Mehmet Tekin ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Okay Başkaya ile çalışmalarını sürdürürken, Prof.Dr.Hayrettin İvgin, Prof.Dr. Ali Akmaz ve diğer proje başkanları önümüzdeki günlerde çalışmalarına başlayacaklar.

      Bu arada Okumayı Yaygınlaştırma Projesi Başkanı Cevdet Sezgin COVID’ e yakalandığı için çalışmasına Kültür Daire Başkanlığı ile önümüzdeki hafta başlayacak.

      Proje çalışmaları bazında Ankara Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Arslan her biri ayrı özellik ve önem ihtiva eden projeler üretmeye ve fikri çalışmalar yapmaya devam ediyor.

      Bu bağlamda Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol ile Doç.Dr. Mükerrem Şahin başkanı ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular. Belediyenin genel hizmetleri ve proje çalışmalarının yanında her iki tarafın önerileri ve ileriye yönelik yaptıkları strateji çalışmaları bir nevi “fikir güzergahı “ olarak önem kazandı. Bu yönlü çalışmalar Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu işbirliği çerçevesinde devam edecek.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.