banner32

BELEDİYEDE YAPILAN TOPLANTIDA PROJELER KONUŞTU

* Ankara Meclisi Derneği Başkent Anadolu Platformu ile Ankara Belediyesi’nin birlikte düzenledikleri toplantıda projeler tartışıldı. * Ankara Büyükşehir Belediyesi Encümen toplantı salonunda yapılan toplantının oturum başkanlığını belediyeden Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu ile Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu Genel Başkanı Mehmet Akyol yaptılar. (Haber: Hüsamettin Akçapınar ) 

17 Kasım 2022 13:53
BELEDİYEDE YAPILAN TOPLANTIDA PROJELER KONUŞTU

Tanıtım ve takdimlerden sonra Mustafa Kemal Çokakoğlu bir süre önce faaliyete geçirilen Başkent Araştırma Merkezi ile ilgili bilgi verdi. Daha sonra proje başkanlarına söz verildi. Projelerin sunumunu yapan başkanlar ve proje uzmanları şöyle:

1- Prof.Dr.Ali Akmaz (Tarım Akademisinin kurulmasını gerçekleştiren bilim adamı ve kuruluşunu gerçekleştiren ekibin başkanı. 2- Prof.Dr.Anıl Çeçen… Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu Hukuk ve Adalet Kurulu Başkanı ( Ulus Semtinin Ankara’nın Merkez İlçesi olması Projesi ) 3-Prof.Dr. Hayrettin İvgin… Ankara Meclisi Başkent Anadolu Platformu Bilim Kurulu Başkanı a- Köy Enstitülerinin bölgesel olarak hayata geçirilmesi ve ilk uygulamanın Ankara’da gerçekleştirilmesi; b- Başkent Ankara için antika pazarı kurulması projesi 5- Prof.Dr.Mehmet Tekin… Ankara Meclisi Genel Başkan Vekili ( Yağmur Suları ve Geri Kazanımı Projesi) 6- Cevdet Sezgin MEP Emekli Baş Müfettişi-Eski İl Milli Eğitim Müdürü ( Okumanın Yaygınlaştırılması projesi ) 7- HÜSEYİN KAZAN ( Ankara Meclisi Genel Sekreteri, Eğitimci-Araştırmacı Milli Eğitim Bakanlığı Koordinatörü… Büyükşehir Belediye Yasasının Zararları, Şehirden Köye Dönüş, Üretim ve Verimliliğin Arttırılması Projesi ) 8- SUNA BÜLBÜL (Eğitimci- Başkent Anadolu Platformu Genel Merkez Başdanışmanı ) BİLGE KADINLAR Yetiştirme Projesi Başkanı. a- ARİFE ÜZMEZ TÜRKSOYU ( Başkent Anadolu Platformu Koordinasyon ve Birlik-Beraberliğin tesisi ile ilgili Genel Başkan Yardımcısı ) b-MELİKE BAŞKAN KIŞ ( Koordinatör ) 9- ( SALİHA DEMİR S.S. Çubuk Birlik Kadın Girişimci Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı ) Proje Koordinatörleri : a- Osman Şahbudak Başkent Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Üyesi b- Doç.Dr. Mükerrem Şahin   c- Proje Uzmanı SAİT SEMERCİ

                               TAŞKİLATTAN KATILANLAR

1- ALAETTİN FIRAT ( Ankara Meclisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi , İki dönem millitvekilliği yaptı-Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Tarım Akademisi Koordinatörü ) 2- ZÜLFİKAR ALTAY (Ankara Meclisi Genel Başkan Vekili, Emekli Bürokrat- Büyükşehir Belediyesinde uzun yıllar aktif görevlerde bulundu) 3- REMZİ KAVAK (Eğitimci-Başkent Anadolu Platformu Genel Başkan Vekili ) 4- FURKAN GÜNER ( İş Adamı, Ankara Meclisi Gençlik Teşkilatından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ) 5- SATILMIŞ TÜRKMEN (Genel Merkez İdare Amiri ) Toplantıdan sonra bir açıklama yapan Mehmet Akyol şunları söyledi:

      “ Ankara Meclisi Derneği ve Başkent Anadolu Platformu’nun mensuplarının bir bölümünün yer aldığı toplantıda görüldü ki bu teşkilatın bireylerinin her biri bir başka özellik ve güzelliğe sahip. Bunun için biz “Halkın içinden süzerek ve seçerek kadromuzu belirliyoruz.” Aslında bir kadro hareketi başlattık ve bu hareketin oluşumunu tepeden başlattık. Artık bundan sonra yeniden bir hareket geliştirerek en güçlü şekilde temeli oluşturup birleşik Hareketimizi ikmal etmiş ve güçlendirmiş olacağız. Bu toplantıdan şahsen ben büyük ilham aldım.

     Özellikle toplantıyı birlikte yönettiğimiz Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu tecrübesini konuşturdu. Açık ve net olarak ifade etmek isterim ki, Çokakoğlu gibi devleti ve milleti tanıyan ‘ lider ruhlu ‘ yöneticilere çok ihtiyaç var. Zamanın dar olması nedeniyle proje başkanları çalışmalarını tam anlamı ile sunma imkanı bulamadılar; ancak projelerin değerlendirilmesi belediyenin ilgili birimlerine en kısa zamanda Genel Sekreter Yardımcısı sayın Çokakoğlu tarafından iletilecek ve yetkililerle proje başkanları ve ekiplerinin çalışmaları sağlanacaktır. “

NOT: Çubuk'tan gelen ve Başkent Anadolu Platformu'nun katılımcıları olarak çalışmalarını sürdüren kooperatif mensuplarının çalışmaları hekesi mest etti.  Gerek Kooperatif Başkanı ve gerekse beraberindeki arkadaşları açıklamalırı ile başta Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel ekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu'nun ilgisini çekti. Yakın bir zamanda Belediyenin satış reynlarında ve mağazalarının raflarında herkes başta taş değirmende üretilen bulgur ve tam buğday un olmak üzere birçok çeşit ürünü görecekler. 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.