banner30

BAŞKENT ANADOLU PLATFRMU – FETHİ YAŞAR GÖRÜŞMESİNDE TARIM ÖN PLANA ÇIKTI

* BİR EKİM ‘ de açılışı yapılacak olan Başkent Anadolu Platformu’nun yapılmasına vesile olduğu KÜLTÜR EVİ programı ile ilgili olarak görüşmelerine başlayan teşkilat mensupları Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile görüşerek teşkilatın çalışmaları hakkında bilgi verdiler. 

06 Eylul 2022 13:11
BAŞKENT ANADOLU PLATFRMU – FETHİ YAŞAR GÖRÜŞMESİNDE TARIM ÖN PLANA ÇIKTI

       * Çok sayıda teşkilat mensubunun katıldığı görüşmede tanıtım ve takdimlerden sonra kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Mehmet Akyol çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kadro hareketi itibarı ile 23 Sivil Toplum Kuruluşunun bir araya gelmesi ile tüm Anadolu’nun en itibarlı kuruluşu olduklarını ifade eden Akyol şunları söyledi:

      “ Muazzam bir kadro hareketi dizayn ediyoruz, yönetimimizde, Yüksek İstişare Kurulumuzda devletin zirvesinde görev yapmış bakanlar, milletvekilleri, ilim ve irfan adamları, her biri birbirinden değerli değerli insanlar var; biz saygınlığı olan, itibarlı olmayı kendine şiar edinen önemli bir kadro hareketini dizayn ettik. Bu düşünceden hareketle yönetimlerimiz dışında Yüksek İstişare Kurulu, Bilim Kurulu, Tarım Akademisi, Okumayı Yaygınlaştırma Kurulu, Şehirden köye Dönüş -Üretim ve Verimliliği artırma başta olmak üzere çok sayıda projeler üzerinde çalışmalar yapıyoruz.

     Devlet kademeleri, belediyeler ve çeşitli kurum ve kuruluşlarla istişare ediyor, birlikte çalışmalar yaparak planlarımızı hayata geçirmek için ön yatırımlar yapıyor, dolayısıyla her alandaki kültürel faaliyetlerle iştigal ediyoruz. Örneğin Ankara’nın en son köyüne bir KÜLTÜR EVİ’nin yapılmasına vesile olduk; Kızılcahamam Belediyesi yerini verdi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ise yapımını üstlendi. Allah nasip ederse 1 Ekimde açılışını yapacağız, elbette sizi de özel olarak davet edeceğiz. Diğer proje çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Şu an itibarı ile alt yapı çalışmalarımızı ikmal ediyoruz, yakın zamanda neler yapacağımıza herkes şahit olacak. Bilinmiş olsun ki Ankara’dan Doğan Güneş Anadolu’yu Aydınlatacaktır. ”

    Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise şunları söyledi: “ Bütün dünyada tarımın gün geçtikçe önem kazandığının herkes bilincine varmış durumda. Bu nedenle Başkent Anadolu Platformu’nun çalışmalarını fevkalade önemsiyorum. Bilinmiş olsun ki sizler gibi her hangi bir siyasi kuruluşun uhdesinde olmayıp genel manada tam demokrat ve bağımsız sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç var. Maalesef TEK olma gayretinde arzusunda olanlar var, ömrü hayatında bu durumun ne 1950 yılında, ne 1960 yılında nede 1980 yılında ne de ihtilal dönemlerinde yaşamadık. Kaymakamlar siyasi iktidarın toplantılarına katılıp boy boy resim çektiriyorlar, AK Parti ilçe başkanı ve yöneticilerle resim çektirmekten imtina etmeyen idarecilerimiz var.

  Allah’ın soracağı soruları kendilerinin sorduğu, liyakatin kaybolduğu bir dönemden geçiyoruz. Şahsen ben ticaret olmama rağmen ömrü hayatımda devletle iş yapmadım, belediye başkanı olduktan sonra da kimseyi kayırmadım, kamu mallarını israf etmedim, bunun içindir ki gece yattığımda yastıkta rahat uyuyor, sokaklarda rahat gezebiliyorum. Sizler gibi sivil toplum örgütlerini önemsiyorum ve her zaman destekçi oldum ve olmaya da devam edeceğim. Cumhuriyet ilkeleri ve Demokrasiye sahip çıkılması gerekir. Atatürk cumhuriyeti gençlere emanet etti bildiğiniz gibi, ancak gençlerin durumunun vahamet arz ettiğini takdirlerinize sunuyorum.”

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.