banner27

KIZILCAHAMAM'IN HIDIRLAR KÖYÜNÜN SU SORUNUNA DA ELATTIK

* Kızılcahamam’ın Hıdırlar Köyü’nün Turgutlar Mahallesi’nin su ihtiyacının yıllar yılı giderilemediğinin tarafımıza iletilmesi ile bu sorunu gidermek için harekete geçtik ve bu konuda Ankara Meclisi İdari İşler Koordinatörü Mehmet Baki görevi üstlendi. 

03 Ağustos 2022 22:09
KIZILCAHAMAM'IN HIDIRLAR KÖYÜNÜN SU SORUNUNA DA ELATTIK

* Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimi Şube Müdürü Şemsi Uysal ile görüşme yapıldı. Konuya hemen müdahale eden Şube Müdürü Sayın Şemsi Uysal, teşkilatın tecrübeli Mühendislerinden İlker Koçak başkanlığında bir ekip oluşturdu.

      Ankara Meclisi İdari İşler Koordinatörü Mehmet Baki ve köy dernek başkanı ile birlikte hareket eden hizmet ekibi, önce Ankara’nın Kuzeybatısındaki en son köylerden biri olan Hıdırlar köyüne ulaştı. Daha sonra senelerdir susuzlukla boğuşan Turgutlar Mahallesi’nde su akmaz çeşmesinde inceleme yapıldı, daha sonra dört kilometre uzaklıktaki suyun çıktığı yer olan Akçeske’ye ulaşıldı. Gerekli araştırma ve incelemeler yapıldıktan sonra mutlu bir şekilde Ankara’ya dönüş yapıldı.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Ankara Meclisi ve Başkent Anadolu Platformu Genel Başkanı Mehmet Akyol şunları söyledi:

      “ Biz hükümet ve belediyelerle vatandaş arasında köprü görevi yapıyoruz. Özellikle kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın her konuda isteklerini emir telakki ederek hizmet akışının sağlanması için gerekli yerlerle iletişim kuruyoruz. Esasen hizmeti götüren biz değiliz, hizmetin nereden alınacağını ve kiminle iletişim kurulacağını (tecrübemize dayanarak) bildiğimiz için yol gösteriyor, gerektiğinde ilgili birimin dair başkanı veya şube müdürü ile, daha olmazsa genel müdür ve diğer yetkililerle irtibat kuruyor, sıkıntılı bir durum zuhur ederse telefonla görüşüyoruz, olayın gelişmesine göre bazı hallerde ise vatandaşın yetkililerle görüşmesini sağlıyoruz.

      Ankara Meclisi ve Başkent Anadolu Platformu olarak kuruluş amacımıza bu şekilde hizmet etmiş oluyoruz. Bu anlamda sloganlarımızın birini böylelikle hayata geçirmiş oluyoruz, DAHA BAŞLAMADIK ,Bu vesile ile Hakk için halka hizmet etme gayetimize katkı sağlayan başta değerli insan Şube müdürümüz Şemsi bey olmak üzere,tüm emeğe geçenlere minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.  “

 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.