banner30

KADRO HAREKETİ İTİBARI İLE TÜRKİYE’NİN ZİRVE KURULUŞU OLMA YOLUNDAYIZ

* Ankara’nın en merkezi yeri Sıhhiye’de yeni bürolarında mini bir buluşma günü düzenleyen Ankara Meclisi ve Başkent Anadolu Platformu’nun ilk buluşma gününde bir konuşma yapan Genel Başkan Mehmet Akyol , “ Artık herkes şu gerçeği kabul etmiş durumda ki, gerçekleştirmeyi düşündüğümüz ‘ kadro hareketi ‘ yapılaşması ile zirveye doğru adım adım ilerliyoruz “ dedi. 

02 Ağustos 2022 13:09
KADRO HAREKETİ İTİBARI İLE TÜRKİYE’NİN ZİRVE KURULUŞU OLMA YOLUNDAYIZ

Türkiye ‘de idari mekanizması itibarı ile hiçbir sivil toplum kuruluşunun kendileri ile boy ölçüşecek durumda olmadığını söyleyen Akyol, Her zaman Hakk’a hizmet etmenin halka hizmet etmekten geçtiğini ifade ederek şunları söyledi:

“ Çalışmalarımızı hep üst düzeyde tutuyoruz. Türkiye’nin yaralarına parmak basmak için birçok projeyi hayata geçirdik ve aynı minval üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mesela Kuzey’de Ankara’nın en son köyünde Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Kızılcahamam Belediyesi işbirliği içinde bir KÜLTÜR EVİ yaptırıyoruz; ihalesi yedi yüz seksen bin lira bedelle yapıldı.

     Ayrıca Anakent Belediyesi 150 bin TL civarında ek yapım çalışması yapacak. Allah nasip ederse bu kültür evinin açılışını eylül ayı içinde yapacağız.

     Bu projeyi Anadolu’nun birçok ilinde hayata geçirmek istiyoruz.

    * Prof.Dr. Ali Kalmaz Başkanlığında TARIM AKADEMİSİ’ni hayata geçirdik çalışmalar başladı.

* Okumayı Yaygınlaştırma Projesi,

* Şehirden Köye Dönüş Projesi

* Enerji ve Su Projesi,

* Daha önce yaptırdığımız Çıkrık göletinin suyunu sulama maksatlı olarak köye getiriyoruz ki % 85’i geçen sene tamamlanmıştı, bu sene yarı kalan kısmı tamamlanmış olacak, borular köye ulaşmış durumda.

* Bazı köylerde özel olarak yaptırdığımız belediye hizmetleri,

* Parklar, bahçeler, parke taşı döşeme işlemleri, ham yollarını yapımını sürdürdüğümüz hizmetlerin bazılarıdır. Bu hizmetlerin yapılmasında hiç şüphe yok ki kadrolarımızda yer alan mümtaz arkadaşlarımız sayesinde olmaktadır; bu vesile ile hepsine ayrı ayrı minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

* Bu hizmetlerin kamuoyuna yansıtma faaliyetleri çerçevesinde TRT Televizyonu ve bazı özel televizyonlar, Ankara radyosu ile işbirliği görüşmelerimizi yapmış durumdayız.

* Son olarak şu hususu bilgilerinize sunmak istiyorum; Türkiye genelinde il ve ilçe temsilcisi arkadaşlarımızı faaliyete geçirmeye başladık.. Şu an itibarı ile 21 temsilcimizi belirledik. Teşkilatlanma başkanımız sayın Mustafa Odabaş ve Teşkilatlanma Genel Sekreterimiz Emekli Albay İsa Çerkez çalışmalarına başladılar, inşaallah yakın bir zaman içinde il ve ilçe temsilcilerini hayata geçireceğiz. 

“ ***

      DSP Eski Genel Başkanı, Ankara Meclisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Zeki Sezer: “ OKUMAK VE TARIM DENİLCE DUYGULANIYORUM “

       Türkiye yeterli tarım arazileri ile kendi kendini idare edecek konumda olmasına rağmen sapı-samanı bile ithal etmek durumunda kaldıysak bu sorunu bertaraf etmek hepimiz için sorumluluk teşkil etmektedir diyen Eski Devlet Bakanı Zeki Sezer,                    “ Madem ki Tarım Akademisi Kurulup faaliyetlerine başladı o halde bu konuda hepimiz üzerimize düşen görevi ifa etmeliyiz, hatta bu akademi de ben de görev almak isterim “ dedi.

Okumayı yaygınlaştırmanın önemine de değinen Sezer, “ Okumak elbette önemli, ancak okumayı yaygınlaştırmak daha da önemli, zaten şu an itibarı ile Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisi de okumamaktır. Toplum olarak genel manada okuma alışkanlığını edinememiş olmamızın sonucu bizde var olan değerleri yeter derecede hayata geçirmemizden kaynaklanmaktadır ” ifadesini kullandı.                                         

                                                 ***

BİLİM KURULU BAŞKANI Prof.Dr. Hayrettin İvgin ise yaptığı konuşmada,

“ Şu bir gerçek ki Türkiye genelinde biz TEK durumdayız. Yani bizden başka kadrolarını ikmal etmiş, projeleri ile memleket ve millet uğruna çalışan her hangi bir kuruluşun mevcudiyeti söz konusu olamaz, projeler bazında yaptığımız çalışmalar büyük ehemmiyet ifade etmektedir, mesela tarımı bitiren unsurların başında Büyükşehir Belediye Yasası gelmektedir, bu kanunun derhal yürürlükten kaldırılması için tüm gücümüzle mücadelemizi sürdürmemiz gerekmektedir“ dedi.

                             ***

          ULUS SEMT ANKARA’NIN MERKEZ İLÇESİ OLSUN

Başkent Ankara ve Anadolu Platformu’nun Kurucularından, Adalet ve Hukuk Kurulu Başkanı Prof.Dr.Anıl Çeçen ise yaptığı konuşmada Ankara’nın bir Ulus Kenti olduğunu dile getirerek bu özelliğinin her alanda korunması gerektiğini ifade etti. Ankara’nın en merkezi yerlerine “ Merkez Ankara “ adı ile gökdelenler dikilerek şehrin özelliği ve güzelliğinin bozulmasına rağmen kimsenin sesini çıkaramadığını söyledi.

     OKUMAYI YAYGINLAŞIRMA KURULU BAŞKANI CEVDET SEZGİNBEN HAZIRIM “ Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Okumayı Yaygınlaştırma Kurulu Başkanı Cevdet Sezgin de yaptığı konuşmada şunları söyledi: “ Biz okuma projesinin birinci etabını hayata geçirdik ve ödüllerini verdik, ikinci etap yani “ Okumayı Yaygınlaştırma Projesi “ de hazır, ancak projenin hayata geçirilmesi için maddi destek bulmak gerekiyor. Önümüzdeki günlerde iktidar kanadı ile işbirliğini gerçekleştirmemiz lazım. Bu arada Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile bir toplantı yapacağız. İnşaallah hayırlı sonuç alır hedefe ulaşırız. ” *** * Başkent Ankara Anadolu Platformu Başkan Vekili Prof.Dr. Mehmet Tekin ise iki yeni projesinin olduğunu, projelerin hayata geçirebilme noktasında çalışmalar yaptığını ifade etti.

               BULUŞMANIN KAPANIŞ KONUŞMASINI YAPAN...

Teşkilatın Planlama Kuru ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Yozgat Eski Milletvekili Yusuf Bacanlı ise böyle bir teşkilatın ve böyle bir kadro hareketinin bir başka kuruluşun bünyesinde mevcudiyetini düşünemiyorum. Bazı Sivil Toplum Kuruluşları maalesef başka başka hesapların içindeler, ancak bizim kuruluşumuz –arkadaşların da ifade ettiği gibi – tarımdan, kültürden, okumaktan, üretmekten yani memleket ve milletin sorunları ile ilgilenip gündem oluşturuyor, bu nedenledir ki şu an güçlü bir teşkilatımız var, daha da güçlenecek ve halkımıza daha yararlı hizmetler sunacağız, gelecek için şimdiden hazır olmalıyız ” dedi.

                    DEVAM EDECEK

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.