banner30

KIZILCAHAMAM'IN YUKARI KESEKÖYLÜLERİNİN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR

Kise Köye hizmet akışının sağlanması öncelikle Kültür Evi'nin yapılması konusunda Kültür Evinin Yer tahsisinin yapılmasını sağlayan Kızılcahamam Belediye Başkanı sayın Süleyman Acar, Belediye Meclisi Üyeleri ve işlemlerin ikmali için gayretlerini esirgemeyen Encümen Müdiresi sayın Pakize Dursun'a, Kültür Evinin yapılması talimatını veren sayın Mansur Yavaş ve bu tesisin bir an önce yapılması için projesinden ihale aşamasına kadar gece-gündüz çalışan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan, Müdür ve proje emektarlarına minnet ve şükranlarımı sunuyorum ( Mehmet Akyol ) 

26 Temmuz 2022 15:04
KIZILCAHAMAM'IN YUKARI KESEKÖYLÜLERİNİN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR

Ankara Belediyesi şehir merkezinin yanında köylere de hizmet götürme yarışını sürdürüyor.                                     Ankara Meclisi ve Başkent Ankara Anadolu Platformu yöneticilerinin girişimleri neticesinde Kızılcahamam'ın Yukarıkese Köyünde Kültür Evi yapım çalışmalarına başlandı ve Köyde eski köy odasının yıkım çalışmaları tamamlandı..

Kültür Evi yapım çalışması ihalesini alan firma Kültür Evininin Eylül ayının ilk haftasında yapım çalışmasını yapıp teslim edeceğini söyledi.

     Kültür Evi 700 bin 800 TL 'ye ( Eski para ile 7 milyon sekiz yüz liraya) malolacak.

     Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Ankara Meclisi Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol şunları söyledi:

      “ Öncelikle Kuzeyde Ankara'nın en son köyü olan Kızılcahamam'ın Yukarı Kese Köyünü ÖRNEK köy yapma gayretimiz devam ediyor.  Geçen sene köyün sokaklarına, mezarlıklarına ve yerleşim alanlarına kadar taş döşeme işlemlerinin % 85’i tamamlanmıştı. 

      Yarım kalan taş döşeme işleri önümüzdeki ay içinde tamamlanmış olacak.

      ÇIKRIK GÖLETİNİN SUYU ARTTIRILACAK

      Anavatan İktidarı döneminde yaptırdığım Çıkrık göletinin suyunu sulama maksatlı olarak % 80 nispetinde köye getirdik. Bu sene hiç mahalle ve sokak kalmadan sulama suyu çalışmalarını tamamlayacağız, borular önümüzdeki ay içinde köyde olacak inşallah.

      Bu arada Çıkrık göletinin suyu köye getirilince ister istemez azalma olacak. Bu olumsuzluğu bertaraf etmek için göletin etrafında sondaj yaparak su araştırması yapacağız. Bu konuda Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri alanda araştırma yaptılar Allah nasip ederse bir-iki aya kadar sontaj çalışmaları başlayacak.

       YENİ BİR KÖY YOLU ÇALIŞMASI

       Çerkeş yolundan Bakacak mevkii ve köyün Aşağı mahallesine uzanacak yeni bir yol yapılacak. Yol yapım çalışması geçen sene başlatılmıştı, bu sene 15-20  gün içinde yapım çalışmaları başlayacak. Bu köy yolunu Ankara Büyükşehir Belediyesi‘nin Kızılcahamam’daki Fenişleri Müdürlüğü yapacak.

       YUKARI MAHALLE VE İSLAMLAR MAHALLESİ YOL ÇALIŞMALARI

       Kızılcahamam’ın Yukarı Kese Köyünün Fatillanın tepe mevkiine iki cenahtan yol yapılacak. Bu çalışma için Kızılcahamam Orman İşletmesi ekipleri iki veya en geç üç gün zarfında çalışmalar başlatacak. Fatilla tepenin zemini çardak ve oturma bankları için hazır hale getirilecek.

    Ayrıca Çeyil mevkiinden Çıkrık göletine doğru ilerleyen stabilize yolun bakım ve tamiri, Fatilla tepesinin eski yolu bakım çalışmaları yapılacak.

              Yapacağımız çok şey var, DAHA BAŞLAMADIK

     *  Bu konuda görüş ve düşüncelerini aktaran Yukarı kese Köy Dernek Başkanı Faruk Altın ise şunları söyledi:  " Gerek Kızılcahamam ilçe belediyesi ve gerekse Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin değerli başkanları sayın Mansur Yavaş ve her iki belediyenin de personeline teşekkür ediyorum.  Köyümüzeşidiye kadar önemli hizmetler geldi ancak geçen sene ve bu sene yapılan hizmetler gerçekten gurur vericimahiyette. Kültür Evimizin yapım çalışmaları yapıldı. Ancak bu kadarlayetinecek değiliz. Çünkü önümüzdeki birkaç gün zarfında başlayıp sezon sonuna kadar kimsenin hayel bile edemediği hizmetler gelecektir.   Hizmet verenlerin ve hizmetlere vesile olanların, bizi her zaman maddi ve manevi olarak destekleyen değerli köylülerimize teşekkür ediyor, önümüzdeki gün, ay ve senelerin daha hayırlı ve verimli olmalasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Unutulmasın ki daha yapacak çok işimiz var. "   

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.