banner27

2023 VİZYON BÜYÜK TÜRKİYE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Ankara'a İçkale oteli salonunda yapılan ödül törenine çok sayıda davetli katıldı. Törenin hazırlıkları, koordinasyonu ve görüntüler beğeni kazanırken programın sunucusu gençliğinin ve tecrübesizliğinin etkisi hatta ' kibir ' inin altında kaldı. Koordinasyondan sorumlu Saime Halaç ise büyük takdir topladı. 

05 Haziran 2022 21:43
2023 VİZYON BÜYÜK TÜRKİYE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Ödül töreninin baş mimarı MEMUR-SEN DERNEĞİ Başkanı Cengiz Özbay yaptığı konuşma ile başta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidara övgüler yağdırdı.

       ( Fazıl Mehmet Yukarıköylü 'nün haberi)

           Daha Cumhurbaşkanlığı seçimleine çok zaman varken erken davranılmış bir organizasyon oldu. Bunun sonucu olarak sayın Cengiz Özbay erken davranışının sonucu olarak yola revan olan ilk sivil toplum kuruluşu lideri oldu. Çünkü bu anlamda nice organizasyonlar yapılacak ve niceleri taraftarı oldukları adaylara destek verecekler !..

        Bu nedenledir ki, sayın Özbay'ı takdir ve tebrik ediyorum.

      Sayın Başkan Cengiz Özbay yaptığı konuşma ile de meramını ve bu organizasyonun nedn / niçin yapıldığını iyi anlattı. Her şey güzeldi, organizasyonun mimarlarından Saime Halaç genç ve dinamik olmasına rağmen iyi bir çizgide olduğunu gösterdi.

Her ne kadar " perde arkası görüntüsü " nde olsa da profesyonellik aşamasına geçiş kaydettiğini herkese kabul ettirdi. Kaldı ki, misafirlerle-davetlilerle de yakıynen ilgilenerek gönülleri fethetmesini bildi. Dolayısıyla Saime hanıma ayrıca teşekkür etmek istiyorum. 

        Programın tanıtımı iyi ancak takdim, tanıtım ve sunum çok kötüydü.  Hatta o yakışıklısunucu mardeş için     " KİBİR'inin kurbanı oldu " diyebilirim.

      Zaten kibir, insanı mahveden en önemli unsurdur.

    Ödül verilecekleri sahneye davet ederken, sanki cadde veya meydanlarda bulup da ödül verilecek sıradan insanlarmış muamele gösterdi.

       Görüntü ve telaffuz itibarı ile iyi, bilgi ve tecrübe ile yetersizdi. Davet edilmek ve takdim edilmeleri istenilen birçok önemli ismi bile yarım yamalak ifadelerle sahneye davet etti. Allah'tan aralarından birisi çıkıp da " Sen kimsin, sen önce kendini tanıt da bilelim " deyip kafa tutmadı.

     Havası ve görüntüsü ile, hatta telaffuzu itibarı ile bile iyi görüntü veren bu acemiler mangası bireyinin genel kültür itibarı ile daha 9 tekne ekmek yemesi gerektiği konusunda uyarmayı bir görev telakki addettim. Daha doğrusu davetliler arasında böyle eleştirenler olduğu için buradan yansıtmayı bir görev telakki ettim.

    Bu arada unutmamak gerek, fotoğrafçılar da sıradan gençlerdi. Aslında onlara fotoğraf çekmenin özellikleri öğretilmeliydi. Mesela divana çıkıp da salonu önden çekecekler mi diye çok bekledim ama olmadı. Ayrıca çektikeri fotoğraflara bakmak istedim göstermediler, çünkü acemilikleriningün yüzüne çıkmış olacaklarından korktular galiba. 

 Çoğunlukla kalabalık fotoğrafların yanpeş çekilmesi lazım, onlar karşıdan direk çektikleri için -biraz da mesafe uzaklığından- fotoğraflarda kalitesizlik zuhur etmiş, yakın mesafeli fotoğraflara diyeceğim yok.

     Dikkatimi çeken önemli bir husus daha oldu; Uygur Türkleri Sürgün Hükümeti Başbakanı, Ankara Meclisi Türk Dünyası ve Dışilişkiler Kurulu Başkanı ' nın ön sıralarda oturtulmamış olması fevkalade üzücü bir tablo olarak dikkatlerden kaçmadı. 

                KATILIMCILARIN ÇOĞU ANKARA MECLİSİ VE                                                                   BAŞKENT ANKARA ANADOLU PLATFORMU MENSUPLARIYDI

   Salonda önemli davetliler vardı. Örneğin vali muavinliği görevi yapan başbürotlardan tutun da adliyede hakimlik yapan, devlet kademelerinin çeşitli birimlerinde bürokat olarak görev yapan onlarca önemli isim vardı. Ancak Ankara Meclisi-Başkent Ankara Anadolu Platformu 29 kişilik seçkin bir kadro ile gelmişlerdi. Pek tabii genel başkanları Mehmet Akyol'un ödül alacak olmasının etkisi vardı muhakkkak. 

      Ne yazık ki mutlu geldiler, ilgisizlikle karşılaştılar. Oysa bu kadronun içinde yer alan zirve isimlerden              * Prof.Dr.Kadirhan Sunguroğlu, Seçici Kurul Başkanlığı görevini üstlenmiş, * Prof.Dr. Hayrettin İvgin yapılan Panelin  Başkanlığını yapmıştı.  Bu bilim adamlarının her ikiside Ankara Meclisi ve Başkent Ankara Platformu BİLİM Kurulu üyeleri. 

      Hemen hatırlatmakta yarar görüyorum; o kadroda gelenlerin her biri birbirindenayrı özelliğe sahip karizma insanlardı.  Mesela Almanya'da doğup, ABD ' de okuyan, Memleketi Türkiye'ye gelip Eğitim faaliyetlerinde bulunan, üç lisan bilen  DİL BİLİMCİSİ, Ankara Meclisi Başkan Vekili ve Başkent Ankara Anadolu Platformu Genel Başkan Yardımcısı Fuat Turgut, * Koordinasyon Kurulu Başkanı - Teknokent Kolejleri Genel Müdürü VELİ KALSIN ,  Bilim Sanayi, Ulaştırma ve Enerji Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mehmet Tekin,  Bilim Kurulu Üyesi, İlmi Araşırmalar Kurulu Başkanı Hüseyin Kazan, Ankara Meclisi Genel Sekreteri Soner Genç, * Ankara Meclisi ve Başkent Ankara Anadolu Platformu Genel Başkan Yardımcısı-Basın Yayın kurulu Üyesi )  Başkent Ankara Anadolu Platformu Genel Sekreteri Sabiha Karaosman, Siyasi İşler Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Yıldırım, Dış İlişkiler ve Anadolu'da Teşkilatlanma Kurulu Başkan Yardımcısı Aydın Öksüz,  Bürokratlar Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Ak, Genel Merkez Başdanışmanı Arzu Korkmaz, Başkent Ankara veAnadolu Platformu Yönetim kurulu Üyesi Mehmet Ergün ve daha bir çok önemli isim...    

 

       

FAZIL EHMET YUKARIKÖYLÜ'NÜN HABER  / YORUMUNUN  DEVAMI DAHA SONRA YAYINA VERİLECEK 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.