banner27

DURAK TURAN DÜZ’E ANKARA -ANADOLU DAR GELDİ VE AVRUPAYA AÇILDI

 

18 Nisan 2022 22:37
DURAK TURAN DÜZ’E ANKARA -ANADOLU DAR GELDİ VE AVRUPAYA AÇILDI

* Geçmişi ile değil yalnız şimdiki hali ile de övünç kaynağı olan, sosyal yaşamı ve dostluk, hatta vefalılık konumu ile de herkese örnek olan, gerçekten duygularını evirip-çevirmeden açığa vuran, verdiği sosyal ve kültürel mücadelelerle zirveye oturup herkese örnek olan sayın Durak Turan Düz örnek teşkil edecek dev bir organizasyona imza attı.

    * Bu anlamda aslında Anadolu insanının ufkunu da açtı diyebiliriz.

    Zira verdiği iftar sofrasının kurulduğu mekan Çankaya’nın müstesna bir yerinde, hem de sırf böylesine muhteşem organizasyonlar için ihdas edilmiş bir salon oluşu aslında bazı bilinmezlerin beklentilerine bir cevap niteliğindeydi.

     * Belki devlet kademelerinde görev yapmış üst yöneticilerinden önemli isimler vardı ancak, bizim için çok ama çok daha önemli olan Anadolu’nun özünü oluşturan zirve isimler vardı ki önemli olanda buydu.

         Değerli Bakanım Değerli Milletvekillerim, Değerli Valilerimiz, Değerli Belediye Başkanım ve Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi partilerimizin il, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Değerli protokol, Sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Değerli Yozgatlı hemşehrilerimiz, Saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler, Yarınlarımız teminatı kıymetli gençler ve sevgili çocuklar, Yozgatlıların düzenlemiş olduğu Ramazan iftar programına hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

       Ramazan ayı yıl bir defa olmak üzere insanlarımızı bir sofra etrafında buluşturan ve gönüllerimizde birlikteliği sağlayan mübarek bir aydır. 14-20 Nisan günleri ülkemizde şehitler haftası olarak kutlanmaktadır.

       Bu hafta bu yıl, bu mübarek ayın içerisindedir. Vatan uğruna canlarını hiçe sayan, şehadeti göze alıp mücadele ederek şehitlik mertebesine ulaşan bütün şehitlerimiz yâd ediyor, anıyoruz. Onlara minnet borçluyuz. Merhum Mehmet Âkif İstiklal Marşı’mızda;

     Kim bu cennet vatan uğruna olmaz ki feda

    Şu heda fışkıracak toprağı sıksan şuheda;

    mısralarında dile getirdiği gibi, bu toprakları bize vatan kılan her karışını kanlarıyla sulayan şehitlerimiz ve gazilerimiz her zaman gurur kaynağımız olmuşlardır.

      Milletçe tarihimiz boyunca ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz düsturuyla bağımsızlık mücadelesi verdik ve ay yıldızlı bayrağımız için büyük fedakârlıklar gösterdik.

     Yüz yıl önce Çanakkale’de, Sakarya’da ve bugün ise Afrin’de, Cerablus’ta, El-Rab’da, Mavi Vatan’da istiklal ve istikbalimiz için milletçe kutlu mücadelemiz devam etmekte. Yüce Türk milleti var oldukça kahramanlık destanları yazılmaya devam edecektir.

     Bizler; vatan, bayrak, millet sevgisini tüm sevgilerden üstün tutan şehitler ve gazilerle dolu bir milletiz.

      Bu duygu ve düşüncelerle 14-20 Nisan Şehitler Haftası’nda, başta Gazi Mustafa Kelam Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden gazilerimizi ile canlarını siper ederek milli ve manevi değerlerimiz uğruna toprağın bağrına düşen bütün şehitlerimizi saygı, rahmet, ve minnetle yâd ediyoruz.

Ruhları şâd, mekânları cennet olsun inşallah…

Varlığımız Türk varlığına armağan olsun

Ne mutlu Türk’üm diyene

_________________________________________    

KATILIMCILAR

Dünya Yozgatlılar  Konfederasyonu  Genel  Başkanı Durak Turan Düz’ün önderliğinde düzenlenen yemeğe (Bize intikal ettiği kadarıyla ) şu isimler katıldı:

Türkiye Büyük  Millet Meclisi Başkanı  sn .Cemil Çiçek ,Yozgat Milletvekilimiz sn.Ali Keven, CHP Ankara il Başkanı sn.Ali Hikmet Akıllı  Çankaya  Belediye Başkanı  sn.Alper Taşdelen , Mamak CHP ilçe Başkanı  Uğur  Açikalın, önceki dönem Yozgat Mv.sn.Yusuf Bacanlı , önceki dönem Yozgat Mv.sn.Osman Coşkun,önceki dönem Uşak MHP Mv.Armagan Yılmaz,  önceki dönem Boğazlıyan Belediye Başkanı Sn.Yavuz Aksoy,önceki dönen Aydincik Belediye Başkanı  Ahmet Demirel ,önceki dönem  Yozgat/Sarıkent Belediye Başkanı  Davut Kaya .Ayrıca Yükseliş Partisi Genel Başkanı sn.Nail Çakır ve Gelecek partisi Genel Başkan Yrd.Ali Aydın, Gelecek Partisi  Genel Başkan Yrd. Alaaddin Süer,  Turan Devletleri Teşkilatı  Genel Başkanı  Murat  Çobanoglu, Dünya Türk Birliği Derneği ve Tarz Edebiyat Kültür Sanat Derneği Başkanı Nurullah Ağrı  Ankara Kültür Sanat Platformu Başkanı  Sultan Özateş,  Orta Anadolu  platformu Başkanı İbrahim Mert, Kirşehirliler Vakfı Başkanı  Tuncay Tekay ve yönetim  kurulu  üyeleri, Sinop  lular Dernekleri Federasyonu  Başkanı Kenan Güllü ve Yönetimi ,Milli Düşünce Merkezi  yönetim  kurulu  üyeleri, Ankara Yozgatli Dernekler  Federasyonu  Başkanı  Ahmet  Koç ve yönetim  kurulu  üyeleri, Ankara Yozgatlı  Dernekleri  Federasyonu önceki Başkanı  İzzet Yanık,Yozgat lı Demokratik Dernekler Federasyonu  Başkanı  Mesut İbiş ve yönetim  kurulu  üyeleri Çankaya  Yozgatlılar Denek Başkanı Halil Özkan ve yönetim  kurulu  üyeleri, Keçiören  Yozgatlılar  Dernek Başkanı Aytaç Bingöl ve Yönetim  Kurulu üyeleri, Mamaklı Yozgatlılar  Dernek Başkanı Abdullah Dogan ve Yönetim  Kurulu  üyeleri ,Dünya Yozgatlılar  Konfederasyonu  Kadın Kolları  Başkanı  Aysel Aslan ve Duykon Bodrum temsilcimiz Nadiye  Bolat, Ankara  Yozgatlı  Dernekler  Federasyonu  Kadın kolları  başkanı  Gülümser Gürsu, Mürüvet Nazlı.  DUYKON  Genel Merkezi  yönetim kurulu  üyesi arkadaşlarımızla  birlikte  bu güzel organizyonun gerçekleşmesinde emek sarfeden Dernek Başkanlarımız a VE Yozgatlılar Birlik  ve  Dayanışma  Vakfı  Yönetim  Kurulu  üyesi arkadaşlarımıza ayrı  ayrı  teşekkür  ediyorum  . Yozgatlılar ın ANKARA da birlikteliğini  gösterdiniz .Bütün katılımcılar a müteşekkirim.Ayrıca Çankaya  Belediyesi  Başkanı sn.Alper Taşdelen ve Belediye çalışanları na ve Müdür  Ali Selvi ye çok çok teşekkür  ediyorum. Yozgatlılar Birlik  ve  Dayanışma  Vakfı  Yönetim  Kurulu  Başkanı (YOBİDAV). Ve Dünya  Yozgatlılar  Konfederasyonu  Genel  Başkanı (DUYKON)/ANKARA..

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.